שתף קטע נבחר

אהוד, אתה תנצח את הסרטן

מדינה שלמה עוסקת היום במחלתך. מתבונן מהצד יכול היה לחשוב שהחיים מתחלקים לשתי תקופות: הראשונה, עד מסירת הודעתך, והשנייה לאחריה. האמת היא שאתה צריך להביט רק אל היום שאחרי

אהוד יקירי,

 

אני מרשה לעצמי לכתוב לך, הודות לחירות שהענקת לכלל אזרחי ישראל בהחלטתך האמיצה והנכונה לשתף אותנו בהתמודדות הרפואית האישית הרובצת לפתחך.

 

כמי ש"התבשר" פעמיים בימי חייו על הצורך להתמודד עם מחלת הסרטן – והצליח, אני מדמיין לעצמי את השעות והימים שחלפו מרגע קבלת תוצאות המעבדה ועד להופעתך בפני האומה. אני מכיר את השעות הללו, את החרדה, הדאגה הרובצת כמשקולת אין סוף על הלב. אני מכיר את הכינוס המשפחתי ואת המבטים, ואני מכיר את המעבר מרגע ההפנמה ועד היציאה להתמודדות ולניצחון על המחלה.

 

מדינה שלמה עוסקת היום במחלתך. מתבונן מהצד יכול היה לחשוב שהחיים מתחלקים לשתי תקופות: הראשונה, עד מסירת הודעתך, והשנייה לאחריה. האמת היא שאתה צריך להביט רק אל היום שאחרי. היום שיגיע במהרה, ובו תנצח את המחלה ותשוב לעסוק בעמל יומך. ההישג הזה שונה מכל ההישגים שצברת לאורך נתיב חייך. כמנהל וכאדם פוליטי אתה מוקף ביועצים, במסייעים, בשותפים לדרך ולאחריות, אך האמן לי, את האתגר הנוכחי שלך אתה צריך לנהל בעצמך. בהתמודדות הזו אין חברי הנהלה. זהו פרויקט החיים שלך. בעבר, אתה היית זה שחיזק, תמך וסייע לאחרים שהיו נתונים במערכה דומה. תעצומות אלה מחייבות אותך להעניק לעצמך את אותה ההשראה.

 

אני מבקש לשבח אותך על המנהיגות. איני עושה את זה מכל הסיבות הטובות והנכונות הקשורות בזכותו של הציבור לדעת. מנהיגותך נמדדת בעיקר בזכות תרומתך לשיח הציבורי בנושא. היא נבחנת בזכות המסר הברור של חשיבות הגילוי המוקדם ותרומתו לסיכויי ההחלמה ממחלת הסרטן. החיים מחייבים אותנו להתייצב מול משתנים בלתי תלויים רבים. יכולתנו להתייצב מול אתגרים רפואיים נשענת גם על הלך הרוח הפנימי, על אמונה ביכולתנו להעז ולנצח.

 

אהוד, אני מכיר אישית את רופאיך. חיי, כמו חייהם של רבים אחרים, היו נתונים לידיהם המסורות, לתבונתם ולמומחיותם. הם מייצגים את תפארת הרפואה הישראלית ואת מקצוענותם של צוותי הרפואה והסיעוד בהם התברכנו. אינך זקוק לחוות דעת שנייה. יש לצדך ידיים אמונות ונאמנות.

 

תהפוכות החיים מאפשרות לנו להביט בפרספקטיבה מאוזנת ובפרופורציה ראויה על המתרחש סביבנו. הלקח הזה מהווה מטען חשוב לכל מנהל ומנהיג.

 

אהוד יקירי, תחזקנה ידיך. אני משוכנע שאתה מתייצב למשימה בנחישות הראויה ובאופטימיות שהיא מרשם הכרחי להצלחה.

 

רפואה שלמה.

 

בני גאון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים