שתף קטע נבחר

המורים רחצו בים: "אל תטביעו את החינוך"

בבוקר שבו ביקשה המדינה צווי מניעה, הגיעו יותר מאלף מורים שובתים לאירוע מחאה בחוף תל אביב. "ניאבק בצווים ואם צריך נתפטר התפטרות קולקטיבית", איים יו"ר ארגון המורים ארז. אחר כך נכנסו המורים לרחוץ במים וביקשו: אל תטביעו את החינוך

"ניאבק בצווים בבית המשפט ואם צריך נתפטר התפטרות קולקטיבית". כך הכריז לפני הצהריים (יום ה') יושב ראש ארגון המורים העל-יסודיים השובת, רן ארז, שהגיב בפומבי לבקשת צווי המניעה שהגישה המדינה לבית הדין הארצי לעבודה. המדינה ניגשה הלילה לבית הדין וביקשה ממנו להורות למורים לחזור לכיתות כדי ללמד את מקצועות הבגרות.

 

הלילה פנתה המדינה לבית הדין לעבודה וביקשה את צווי המניעה. בית הדין קבע כי תגובת ארגון המורים תוגש לו עד ליום ראשון. "נציגי המדינה נהגו באיפוק וריסון בהתנהלותם אל מול ארגון המורים, תוך שהם משקיעים ממיטב מרצם על מנת לקדם את המשא ומתן על פי המתווה המשתנה שמציג ארגון המורים מעת לעת", כתבה המדינה לבית המשפט. "אך ארגון המורים לא תרם את חלקו ואף מעבר לכך".

 

ארז, מצידו, טוען כי נציגי המדינה התנהגו כ"גנבים בלילה". "בבוקר ביקש עדי אלדר לתווך ובערב הוציא צווים", אמר ליותר מאלף מורים מורים שהגיעו לצעוד עמו באירוע מחאה בחוף תל אביב. "הם רוצים להפוך אותנו לשמרטפים מדופלמים".

 

שביתת המורים נכנסה הבוקר ליומה ה-20, אך לאחר התפוצצות המשא ומתן אמש נראה שמצב היחסים בין המורים למשרדי החינוך והאוצר רק הולך ומסלים. ביום ראשון הקרוב, אמר יו"ר ארגון המורים, יכנס יושב ראש ההסתדרות עופר עיני כנס של מוסדות ההסתדרות ויכריע אם להצטרף לשביתה. אם יכריז עיני על הצטרפות, תושבת המדינה כולה.

 


מחאה מחוף אל חוף (צילום: מורן זליקוביץ')

 

לאחר שסיימו להפגין על הטיילת, נכנסו כמה מאות מורים ובהם גם ארז בבגדיהם התחתונים לרחוץ בחופי תל אביב, תוך שהם קוראים: "אולמרט אל תטביע את החינוך". אחת המורות אמרה: "אולי נפגוש פה את התלמידים שמבלים בחופש". עוד לפני כן פצחו חלק מהמורים בריקודי עם על הכביש בשיר: "ארז, מלך המורים, חי חי וקיים".

 

ומה אומרים במשרד האוצר? שר האוצר, רוני בר-און, אמר הבוקר כי "בפעם הראשונה בתולדות ממשלות ישראל הוקצה סכום של למעלה מעשרה מיליארד שקל להשקעה בחינוך לתוכנית של מספר שנים. והנה אנחנו מוצאים את עצמנו באבסורד שכמעט בלתי נתפס". על דבריו של יו"ר ארגון המורים, רן ארז, לפיהם בר-און הבטיח תוספת של אחוז וחצי בלבד אמר השר: "אלו דברי הבל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מלך המורים? ארז
צילום: הרצל יוסף
מחפשים תלמידים בחוף
צילום: מורן זליקוביץ'
מומלצים