שתף קטע נבחר

תיעוד: תושבי פקיעין משחיתים ציוד בבתי יהודים

המשטרה פרסמה קלטת המתעדת קבוצה של רעולי פנים תושבי פקיעין, כשהם משחיתים ציוד בבית של משפחה יהודית במהלך המהומות שפרצו ביישוב. לטענת המשטרה, המקרה אירע לאחר שכוחות המשטרה יצאו מהיישוב, והתמונות מוכחיות כי אין אמת בטענה שהצבת אנטנה סלולרית גרמה לעימותים

האם האנטנה היתה רק תירוץ? יומיים לאחר העימותים הקשים שאירעו בין תושבי פקיעין לכוחות משטרה, במהלכם נפצע קשה אחד התושבים מאש השוטרים, מתפרסמות היום (ה') לראשונה תמונות קשות בהן ניתן לראות בבירור כעשרה רעולי פנים משחיתים ציוד בבית בו מתגוררת משפחה יהודית בפקיעין החדשה.

 

  • הסיפורים מפקיעין: שנים של התנכלויות

 

גורמים במשטרת המחוז הצפוני אמרו כי התמונות שנקלטו במצלמות האבטחה מפריכות את הטענות על אחריות המשטרה להידרדרות המצב, ומלמדות על התנהלות האירועים ביישוב בתקופה האחרונה. "זו קבוצה של בריונים שמיררו במשך תקופה ארוכה את חייהם של התושבים בפקיעין החדשה. סיפור האנטנה היה רק זרז", אמרו הגורמים. 

 

בתמונות שפורסמו נראים רעולי הפנים מגיעים לבית של משפחה יהודית לאחר נסיגת כוחות המשטרה מהכפר. בעלת הבית נראית בתמונות כשהיא תולה כביסה בחצר כשהגיעה החבורה לבית והחלה להרוס את כל מה שעמד בדרכה.

 

בנוסף, בהקלטה של רשת הקשר המשטרתית במהלך האירוע נשמע מפקד כוחות המשטרה כשהוא מדווח על חבורות של חמושים מתקרבות לעבר בתי היהודים סמוך לפקיעין.

מפקד הכוח מציין כי הכביש המוביל ליישוב נחסם על ידי צמיגים בוערים, וכי הוא מזהה עשרות רעולי פנים באזור המעיין. בחפ"ק הורו למפקד "תתמקד במעצרים של רעולי הפנים", אולם מאוחר יותר הוא נקלע לעימות ומדווח על קצין שנפצע קשה.

 

"תשלחו פינוי רפואי מיידי", דורש המפקד, ומדווח: "אני שומע קריאה ברמקולים לצאת ולהתעמת עם השוטרים". במחוז הצפוני של המשטרה מצביעים על ההקלטות כהוכחה לכך שטענת התושבים לפיה הצבת האנטנה הסלולרית הייתה הגורם למהומות אינה מדוייקת, מאחר שרעולי הפנים פנו להשחית את בתי התושבים לאחר שכוחות המשטרה יצאו מהיישוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רעולי הפנים במצלמות האבטחה
בית המשפחה לאחר ההשחתה
צילום: גיל ספיר
מומלצים