שתף קטע נבחר

שרי העבודה נגד תמיר: הפכנו לפיונים של האוצר

שרת החינוך ספגה ביקורת חריפה מעמיתיה למפלגה על רקע הקיפאון במגעים לסיום שביתת המורים. "גרמת לעבודה לאבד את התדמית החברתית בנושא החינוך", הטיח בה בן אליעזר. השר עמי אילון: "יהיה לי מאוד קשה אם יוצאו צווי מניעה". המזכ"ל כבל ניסה לתרום עצה: " כולם מפילים את האשמה עליך, ולא מבינים שהבעיה האמיתית היא האוצר"

עד עכשיו הם שתקו, אבל נראה שלשרי מפלגת העבודה נגמרה הסבלנות והם יוצאים במתקפה חריפה נגד שרת החינוך, יולי תמיר, על רקע המשבר החמור במערכת החינוך. שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, תקף אמש (חמישי) את תמיר בחריפות רבה במהלך ישיבת שרי העבודה, והאשים אותה בפגיעה במפלגה. "הפכת אותנו לפיונים של האוצר", הטיח בה בן אליעזר "ככה לא מנהלים משא ומתן".

 

לטענת בן אליעזר, תמיר היא הנושאת באחריות למבוי הסתום במשא ומתן עם חברי ארגון

המורים העל-יסודי, דבר הגורם נזק לתדמית המפלגה בתחום החינוך. "איך העבודה מצטיירת עכשיו?", שאל בן אליעזר את תמיר בכעס. "את גרמת לעבודה לאבד את התדמית החברתית בנושא החינוך".

 

שר התשתיות דרש מתמיר לערב גם את יושב ראש ההסתדרות במשא ומתן מול המורים, והדגיש כי הייתה צריכה לנקוט בצעד זה מיד עם תחילת המשבר. "היית צריכה ללכת עם עופר עיני מההתחלה. את צריכה לחזור אליו ולתת לו לנהל את המשא ומתן. אי אפשר להתעלם ממנו. יצרת מצב שבכל מקרה אנחנו יוצאים מזה לא טוב", אמר.

 

"הפיצול בין ארגוני המורים ונקיטת הצד לצד האוצר גורמים לכך שמפלגת העבודה לא יכולה להביע עמדה בנושא כי אנחנו מגבים אותך. היום האוצר שולח אותך לחזית ואנחנו לא יכולים להתבטא בנושא. אנחנו מאבדים את ציבור המורים. טעית בהתנהלות שלך", האשים בן אליעזר.

 

עמי אילון: קשה להשלים עם צווי מניעה

השרה ספגה ביקורת מכיוון נוסף, כשהשר עמי אילון, ששמו הוזכר בעבר כמועמד לתפקיד שר החינוך, הצטרף לטענותיו של בן אליעזר. "אם את מוציאה צווי מניעה נגד המורים, יהיה לי מאוד קשה להשלים עם זה", הזהיר אילון והציע: "אי אפשר יהיה לגמור את זה בלי עופר עיני. תחזרי אליו".

 

יושב ראש המפלגה, אהוד ברק, שהביע עד כה תמיכה מגומגמת בשרת החינוך, שמר במהלך הישיבה על עמדה עמומה בנושא החינוך. "תלמידי התיכונים מסתובבים כבר שבועיים יותר מדי. ראש הממשלה ושר האוצר צריכים להפעיל את כל כובד משקלם והשפעתם על מנת לסיים מיד את שביתת המורים".

 

גם המזכ"ל, איתן כבל לא חסך בביקורת: "הטעות הגדולה ביותר היתה שהשארת את האוצר בצד, כשהוא בעל הבית האמיתי. את נמצאת בחזית. כולם מפילים את האשמה עליך, ולא מבינים שהבעיה האמיתית היא האוצר".

 

הנוכחים בישיבה העידו שתמיר נראתה כ"אדם במצוקה", וטענה כי ניסתה לערב את יושב ראש ההסתדרות במגעים עם המורים - אולם ללא הצלחה. היא אף הודתה בפני מבקריה כי מדובר במצב סבוך ומורכב."יכול להיות שאתם צודקים. קיים קושי גדול להגיע להסכם עם רן ארז. ניסיתי להתחבר עם עופר עיני אבל זה לא הצליח", אמרה לעמיתיה.

פורסם לראשונה 01/11/2007 22:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן אליעזר. פגיעה במפלגה
צילום: אלכס קולומויסקי
אילון. נגד צווי מניעה
צילום: חגי אהרון
שבועיים יותר מדי. ברק
צילום: גיל יוחנן
תמיר. ניסתה, אבל לא הצליחה
צילום: ירון ברנר
מומלצים