שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  כבר חוזרים

  לאחר שלושה חודשי משא ומתן עקרים יוצאת שביתת התסריטאים ההוליוודית לדרך. לנו ואובריין כבר עוברים לשידורים חוזרים, כשבאופק טקס האוסקר. המרוויחים: "סטארבאקס"

  החל ממחר (ב') איגוד התסריטאים האמריקאי עובר מדיבורים למעשים ופותח בשביתה ללא הגבלת זמן. וכבר יש נפגעים: התוכניות של ג'יי לנו וקונאן אובראיין יוצאות לחופשה כפויה, ובמקומן ישודרו שידורים חוזרים. אם השביתה תימתח לתוככי פברואר, לא יכתבו טקסטים גם לטקס האוסקר,

   משמעות הדבר היא שנאלץ לשמוע שחקנים מספרים בדיחות משלהם באירוע. לא יהיה קל.

   

  השביתה מגיעה לאחר יותר משלושה חודשי משא ומתן ממושכים. הכותבים יוצאים למלחמה לא קלה מול רשתות טלוויזיה ואולפנים (הנתמכים על ידי תאגידי ענק כמו "ג'נרל אלקטריק" ו"ניוז קורפ") ומבקשים לקבל תמלוגים על שידור התכנים במדיות החדשות – DVD, אינטרנט, שידור סלולרי, אייפוד וכדומה. המפיקים מסרבים להיענות לבקשה משום שלטענתם הוליווד עדיין נמצאת בשלבי הסתגלות לחדירה של הגורמים החדשים לכלכלת התעשייה, ושעל הכותבים לחכות עד שיובהר מיקומן של הטכנולוגיות החדשות בהיררכיה הפיננסית.

   

  השביתה תפגע קודם כל בתוכניות יומיות, מבוססות מונולוגים ומערכונים, כמו הלייט נייט של לנו, אובראיין ודיוויד לטרמן, ותזיק באופן מיידי גם לתוכניות כמו ה"דיילי שואו" של ג'ון סטיוארט. בארה"ב יחלו כבר השבוע בשידורים חוזרים של תוכניות אלה, בארץ יחלו השידורים החוזרים ב-yes מספר ימים

   מאוחר יותר. שידורים חוזרים, אגב, צפויים ממילא גם בשבוע שבין ה-24 ל-28 בדצמבר, אז יוצאות התוכניות לחופשת חג המולד ויש לקוות כי השביתה לא תיגרר עד לאחר מועד זה.

   

  אם זה לא מספיק, נפגע מעמדם של הכותבים כגוף, שכן מספר המועסקים בתעשייה שהם גם חברים בגילדת הכותבים ירד מ-95% בשנות ה-80 ל-55%, בעקבות העסקה של כותבים לא מאוגדים על ידי חברות וערוצים שונים. נזקי השביתה עלולים להשליך אפילו על כלכלת דרום קליפורניה, מאחר ולפי ה NY times תעשיית הבידור מהווה שבעה אחוזים מכלכלת מחוז לוס אנג'לס. המקום היחיד בו מרוצים מהשביתה הוא רשת "סטארבאקס", שם מקווים שיותר אנשים יגיעו לשתות קפה בישיבה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קונאן ולנו. עברו לחוזרים
  צילום: 2007 NBC, Inc. All rights reserved.
  לאתר ההטבות
  מומלצים