שתף קטע נבחר

בנו של יגאל עמיר, ינון אליה שלום, נימול בכלא

אשתו של רוצח ראש הממשלה הגיעה עם תינוקה ובני משפחתו של יגאל עמיר לכלא רימונים, שם נערך לו טקס המילה. עשרות פעילי שמאל וימין הפגינו במתחמים שגודרו על-ידי המשטרה כדי למנוע חיכוך

בני משפחתו של רוצח ראש הממשלה, יגאל עמיר, הגיעו בצהריים (יום א') יחד עם רעייתו לריסה ובנה למתחם כלא רימונים שבשרון - שם נערך לו טקס ברית המילה. שמו של הרך הנולד: ינון אליה שלום.

 

הברית נערכה באוהל שהוקם במיוחד בחצר הטיולים של אגף התעסוקה בכלא. לאחר המתנה של כעשר דקות הובא יגאל עמיר מתאו לאוהל כשהוא מחויך, החזיק את בנו, והיה הסנדק בזמן הברית. לאחר הברכות בוצעה המילה, בסיומה הוחזר עמיר לתאו ובני המשפחה יצאו מהכלא. ביציאה החזיקו אחיו של עמיר, אמיתי ושגיב, את עריסת התינוק ונופפו באצבעותיהם את הסימן וי.


לריסה טרימבובלר והתינוק בכניסה לכלא (צילום: עידו ארז)

 

עוד קודם לכן, כשבני משפחת עמיר הגיעו לכלא התפתחה מהומה, כשצוותי צילום ניסו להתקרב אל הרכב. עוד בטרם באו בשערי הכלא, נופף אחיו של רוצח ראש הממשלה, אמיתי עמיר, לפעילי הימין שנמצאו במקום וסימן להם באצבעותיו את אות הניצחון. פעילי הימין הפגינו במתחם שהופרד על ידי המשטרה ממתחם סמוך - בו הפגינו פעילי השמאל.

 

בפתח הכלא הפגינו עשרות פעילי שמאל וימין. פעילי השמאל הגיעו למקום כדי למחות על קיום הטקס, ואילו פעילי הימין הפגינו בו תמיכה. פעיל שמאל עוכב לחקירה לאחר שהשליך ביצים לעבר מתחם פעילי הימין.

 

פעילי השמאל נשאו בידיהם שלטים, עליהם נכתב: "אלימות והסתה הם כירסום הדמוקרטיה", "לעצור את ברית הדמים" ושלט בו נראה פרצופו של עמיר, כשהחיוך על פניו מחוק, ולצדו נכתב "מוחקים לרוצח את החיוך". המפגינים הניפו גם את דגל ישראל ודגלים של מרצ ומפלגת העבודה.

 

מולם עמדו פעילי הימין בודדים וכוחות משטרה עומדים בתווך. בין מפגיני הימין שהגיעו למתחם ניתן למנות את פעילי הימין הקיצוני, איתמר בן-גביר ואביגדור אסקין, שנשאו שלטים עליהם נכתב "צבועים נמאסתם", "תעזבו את הילד לנפשו" וכן "חופש ביטוי לא רק לשמאלנים".

 

שני המחנות החליפו ביניהם צעקות. אנשי השמאל צעקו כי על עמיר "להירקב בכלא" ואנשי הימין השיבו "לכו לברגותי, חברים של ברגותי". מנגד, הטיחו אנשי השמאל באנשי הימין: "מי מכם עשה צבא? מי מכם שיחרר את ירושלים. אתם חמאס יהודי, אנחנו הנורמליים". אנשי הימין השיבו בצעקות: "תכבדו את החלטת בית המשפט. גם השמאלנים מכוכב נולד לא עשו צבא. אתם תומכים בברגותי. למה סמיר קונטאר התחתן בכלא?"


פעילי שמאל מפגינים מחוץ לכלא רימונים (צילום: עידו ארז)

 

איתמר בן גביר אמר ל-ynet: "אנחנו לא תומכים במעשה שעשה יגאל עמיר אבל אנחנו כאן נגד הצביעות של השמאל". לדבריו, "כשסמיר קונטאר התחתן בכלא עם שלוש נשים לא שמענו את השמאל והם לא הגיעו להפגין. בסך הכל אנחנו מבקשים שתעזבו את הילד לנפשו, לא הוא הפושע, ושתיתנו זכויות אדם בכלא ליגאל עמיר".

 

לפי שעה, מצליחים אנשי כוחות הביטחון לשמור על שקט יחסי וכוח המשטרה הגדול שהוזעק למקום, הכולל לוחמי מג"ב ויחידת פרשים, עסוק בעיקר בהשקפה מהצד על שני המחנות כדי למנוע התקרבות ביניהם. בשלב מסוים הכניס למתחם אחד מפעילי הימין בקבוק יין ועורר סערה לרגע, בשל החשש כי הפעילים התכוונו להרים כוסית לחיים. לאחר דין ודברים בין פעילי הימין עצמם, אחת המפגינות לקחה את הבקבוק מהמקום והתרחקה.

פורסם לראשונה 04/11/2007 14:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לריסה והתינוק בכניסה לכלא
צילום: עידו ארז
פעילת ימין מחוץ לכלא רימונים
צילום: עידו ארז
מומלצים