שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מורשעת הסוס הטרויאני תישפט על סירובה להעיד

  רות האפרתי, שהורשעה ביחד עם בעלה בפרשת תוכנת הריגול התעשייתי, ונידונה לארבע שנות מאסר וקנס כספי גבוה, מואשמת כעת בסירוב להעיד נגד מעורבים אחרים בפרשה

  פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (א') לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד רות האפרתי, הנאשמת העיקרית בפרשת הסוס הטרויאני. האפרתי מואשמת כעת בסירוב להעיד נגד נאשמים אחרים בפרשה.

   

  האפרתי, שנדונה לרצות ארבע שנות מאסר בפועל ולפיצוי של מיליון שקלים, בגין חלקה בפרשה, היתה אמורה להעיד לפני מספר חודשים במשפטם של מעורבים אחרים בתיק, אך סירבה.

   

  בתחילה הוזמנה האפרתי להעיד במשפטם של שני עובדי משרדי חקירות בפני השופט זכריה כספי בבית המשפט המחוזי בתל אביב, והעידה במשך שש ישיבות מלאות. לאחר מכן הודיעה לבית המשפט כי בשל מצבה הבריאותי-נפשי היא מסרבת להמשיך ולתת עדות.

   

  עוד הוסיפה האפרתי בשעתו כי היא מושפלת על ידי השב"ס, המתעקש להביא אותה לדיונים המשפטיים כשהיא אזוקה, מלבד בזמן עדותה. במשך מספר דיונים סירבה בתוקף להעיד ועקב כך הוגש נגדה כאמור כתב האישום הנוכחי.

   

  האפרתי הורשעה בפרשת הסוס הטרויאני ביחד עם בעלה, מיכאל, בעבירות של חדירה למחשב, האזנות סתר, פגיעה בפרטיות וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. בעקבות עסקת טיעון שנחתמה בשעתו, נגזר על מיכאל עונש של שנתיים מאסר בפועל וכן הוטל עליו לשלם פיצוי בסך מיליון שקלים לנפגעים.

   

  חשיפת הפרשה: חשד משפחתי

  הפרשה נחשפה בחודש מאי 2005 כאשר העיתונאית ורדה רזיאל-ז'קונט ובעלה, הסופר אמנון ז'קונט, התלוננו במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב על חדירה למחשבם האישי. בני הזוג ז'קונט סיפרו כי הם חושדים שמיכאל האפרתי, בעלה לשעבר של בתם, הוא שחודר אל המחשב.

   

  כעבור מספר חודשי חקירה עלה חשד כי לא מדובר בחדירה רק אל מחשבם של בני הזוג, אלא בפרשה נרחבת בהרבה. בני הזוג האפרתי, על פי כתב האישום, מכרו את התוכנה לחוקרים פרטיים מובילים במשק ואלה הפיצו את התוכנה בין לקוחותיהם העסקיים וכך הוציאו מידע ממתחריהם.

   

  בפרשה נעצרו 11 חוקרים פרטיים וכן מנהלים בכירים בחברות החשודות כי השתמשו במידע שהושג באמצעות הריגול, ובהן "יס", "פלאפון", "סלקום", אמדוקס ויבואן הרכב "מאיר" (וולוו-הונדה).

   

  על פי כתב האישום, תוכנת הסוס הטרויאני יועדה להחדרה למחשב במסווה של קובץ או תוכנה תמימה, כאשר בפועל התוכנה מבצעת פעולות שונות ללא ידיעתו והסכמתו של המשתמש.

   

  התוכנה מסוגלת לגרום לנזק ושיבוש פעולת המחשב, בין השאר בכך שיתאפשר למפעיל התוכנה לבצע מניפולציות שונות במחשב אליו חדר, לרבות מחיקת קבצים, שינויים, העתקתם ושיבושם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים