שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אולמרט ורייס הסכימו: רוצים את סוריה באנאפוליס

  ראש הממשלה ומזכירת המדינה האמריקנית נועדו בירושלים וסיכמו כי השתתפות סורית בוועידה מותנית בהתמקדות בנושא הפלסטיני. גורם מדיני בכיר: "אם הסורים מוכנים לקבל את תנאי הקוורטט - יותר מנשמח להשתתפותם"

  ישראל וארה"ב מעוניינות בהשתתפות סוריה בוועידת אנפוליס. כך עולה מפגישתם בצהריים (א') של ראש הממשלה אהוד אולמרט ומזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס.

   

  השניים, שנועדו במעונו של ראש הממשלה בירושלים, דנו באפשרות לשתף את הסורים בוועידה, לאחר שרייס נועדה ביום שישי האחרון עם שר החוץ הסורי, ואליד מועלם, בטורקיה. מהשיחה עם ראש הממשלה היום עלה כי אפשרות שיתוף הסורים עלתה בפגישת רייס-מועלם. אולמרט בירך על כך בפגישתו עם רייס.

   

  בלשכת ראש הממשלה הבהירו שהשתתפותם של הסורים בוועידת אנפוליס מותנית בהתמקדות בנושא הפלסטיני. "אם הסורים מוכנים לקבל את תנאי הקוורטט ותנאי הקהילה הבינלאומית, ישראל יותר מתשמח להשתתפותה של סוריה", מסר גורם בכיר בלשכת ראש הממשלה.

   

  גם לאחר פגישתם של ראש הממשלה והאורחת האמריקנית לא נמסר על מועד מדויק לכינוס הועידה. עם זאת, דווח מלשכת ראש הממשלה שהסיכום עם רייס הוא שמתווה אנאפוליס יפעל לפי מפת הדרכים. זאת לאחר שהדברים הובהרו, לטענת ירושלים, בין ראש הממשלה אולמרט עם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס בפגישתם לפני תשעה ימים.

   

  מי שניסה למצוא מסר מעודד מכיוון הסורים, יכול היה למצוא אותו אולי בסוף השבוע, כאשר סוריה הודיעה לרשות הפלסטינית על ביטול כנס הפלגים הפלסטינים שהיה אמור להתקיים בדמשק במקביל לועידת אנאפוליס. כך דיווחו מקורות פלסטינים מסרו לסוכנות הידיעות הפלסטינית "סמא".

   

  הכינוס בדמשק היה אמור להוות אלטרנטיבה לאבו מאזן ולמדיניותו והיו אמורים לקחת בו חלק ארגונים פלסטינים רבים. חלק ממשתתפיו התכוונו לבחור בו הנהגה פלסטינית אלטרנטיבית לאבו מאזן ולמוסדות אש"ף. על פי "סמא", סוריה הבהירה לרשות כי אינה מוכנה לקבל כל פגיעה בלגיטימציה של אבו מאזן ושל אש"ף כנציג יחיד של העם הפלסטיני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט ורייס. מברכים
  צילום: משה מילנר, לע"מ
  פגישת עבודה
  צילום: משה מילנר, לע"מ
  מומלצים