שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  תפקיד חדש: נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה

  עורכת הדין ציונה קניג-יאיר, תמונה לנציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במסגרת משרד התמ"ת. תפקידה יהיה לקבל תלונות מעובדים שהוטרדו מינית או הופלו על רקע מין ומוצא ולהגיש בשמם תביעות

  שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, אלי ישי, מינה את מנכ"ל שדולת הנשים, עורכת הדין ציונה קניג-יאיר לנציבת הממשלה לשוויון הזדמנויות בעבודה. ישי מינה את קניג-יאיר לתפקיד בעקבות המלצות שקיבל מוועדת איתור שהקים לבחירת המועמד המתאים לתפקיד ובעקבות המלצת מנכ"ל התמ"ת, גבריאל מימון. המינוי כפוף לאישור הממשלה.

   

  מדובר בתפקיד חדש שלא היה קיים עד כה במדינת ישראל. קניג-יאיר תהיה אחראית לאסוף מידע ותלונות מעובדים (ועובדות) המתלוננים על הטרדה מינית ועל אפליה על רקע מין, נטייה מינית, הורות, דת וגזע, ולהגיש תביעות משפטיות בשמם של אותם עובדים.

   

  לנציבה תהיה סמכות לבקש מבתי משפט להוציא למקומות עבודה צווים האוסרים על הטרדה מינית, שהעבירה עליהם תהיה עבירה פלילית. בנוסף, תהיה הנציבה אחראית על עידוד תכניות ופעילויות למקומות עבודה בתחום השוויון בעבודה, חינוך והסברה.

   

  קניג-יאיר משמשת כמנכ"ל שדולת הנשים מזה חמש שנים. בעבר שימשה כפרקליטה בפרקליטות מחוז ת"א. שדולת הנשים הייתה מעורבת ביוזמה ליצירת התפקיד החדש.

   

  "הקמת נציבות לשוויון ההזדמנויות בעבודה תעצים את אוכלוסיות העובדים המקופחות ותשלים את אמצעי האכיפה הפליליים של חקיקת שוויון בעבודה שבאחריות משרד התמ"ת", אמר ישי. "הנציבות תהווה גב חזק לעובדים ולעובדות שחששו עד כה לעמוד על זכויותיהם מול מעסיקים מפלים ומנצלים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ציונה קניג: הקץ להטרדות המיניות?
  צילום: חיה פרי
  מומלצים