שתף קטע נבחר

חדש: דיסק לייף סטייל וטיפים לחרדים

אחרי הסרטים העלילתיים שכבשו את המגזר החרדי, הגיע תורן של תוכניות האירוח. תקליטור חדש לצפייה, שקיבל "חותמת כשרות" מטעם הרבנים, מלמד את החרדים איך להכין אנצ'ילדה פרגיות, מתי לתבוע על רשלנות רפואית ואיך מקפלים נייר לצורת לב. ynet יהדות מגיש הצצה

במגזר החרדי הטלוויזיה אמנם אינה פריט פופולרי, אבל זה לא מה שימנע מהם לצפות בתוכניות האירוח שהפכו לשלד השידורים בשעות הבוקר ואחרי הצהריים. בינתיים, כל עוד אודטה לא חובשת שביס לראשה, החלו במגזר החרדי בהפקת סדרת תוכניות בשם "העדשה" שעוסקות - כמו אחיותיה הבוגרות - בלייף סטייל, ייעוץ, מתכונים, מוזיקה ומגוון נושאים אחרים.

 

"העדשה" כמובן לא משודרת בערוץ 2 או 10, אלא מופצת כתקליטור לצפייה במחשב וניתן למצוא אותה בקיוסקים וחנויות הקרובים לריכוזים חרדיים. מפיקי התוכנית מדגישים כי ייחודו של התקליטור לעומת חומרים דומים שיצאו במגזר החרדי הוא "חותמת כשרות" שניתנה לו מוועדת רבנים, שצפתה בכל התכנים ופיקחה על המוצר.  

 

כך למשל בהפקה מספרים שיום שלם של צילומים נפסל לאחר שהתברר שלשף יצחק פינשטיין (השף הראשי של אל גאוצ'ו) היה עגיל באוזן וגם קוקו קטנטן. בלית ברירה, נקבע יום צילומים חדש. 

 

הפעם התבקש פינשטיין לחבוש כובע לראשו (לתוכו תחב את הקוקו) ולהסיר את העגיל. בפעם הראשונה בחייו, כך מספר השף, הוא הסיר את העגיל מאוזנו - והצופים זכו במתכון כשר למהדרין של אנצ'ילדה פרגיות. אגב, פינשטיין ודאי לא הופתע מדרישת הרבנים, שכן סבו היה הרב משה פינשטיין - מגדולי הרבנים, שנפטר לפני כמה שנים.

 

מפיקי התוכנית רואים ב"חותמת הכשרות" שקיבלו פריצת דרך של ממש בתכני וידאו לחרדים. אם כי על פי דרישת הרבנים לא נכתבה בחותמת המילה המפורשת "סרט" או "וידאו", אלא "מצגת".  

 

אז אם אתם רוצים לדעת מתי לתבוע במקרה של רשלנות רפואית, איך לקפל נייר בצורת לב, כיצד מכינים אינצ'ילדה פרגיות (בלי עגילים) ולמה לא ריפא החפץ חיים את מחלת הסרטן שתקפה אדם בפעם השנייה, גשו לקיוסקים המובחרים וקנו את "העדשה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נטוניוז
השף פינשטיין במעגל. העגיל ירד
צילום: נטוניוז
עטיפת דיסק
חותמת הכשרות על הדיסק. "מצגת"
עטיפת דיסק
מומלצים