שתף קטע נבחר

הושקה Windows Live - חבילת כלים ושירותים בעברית

חבילת השירותים והתוכנות, הניתנת להורדה חינם גם בעברית, כוללת שירות דואר אלקטרוני, תוכנת מסרים מידיים, Windows Live Photo Gallery, מנוע החיפוש Live ועוד

מיקרוסופט ישראל השיקה הבוקר את הדור הבא של Windows Live, אוסף שירותים ותוכנות בעברית המתחברים למערכת ההפעלה Windows. מטרת האסטרטגיה החדשה היא לנצל את היתרון של מיקרוסופט בתחום התוכנה כדי להגדיל את כוחה באינטרנט.

 

Windowslive.com, חבילת השירותים של Windows Live, שהופצה בגירסת ניסוי בחודש ספטמבר, מאפשרת לגולשים להוריד בערכה אחת ישומים של דואר אלקטרוני, מסרים מידיים, גלריית תמונות, כלי לניהול בלוגים

 ולתכנון אירועים. זאת, בדומה לחבילת היישומים החינמיים Google Pack של גוגל.

 

מה בחבילה העברית?

Windows Live Mail. תוכנת דואר אלקטרוני שירשה את Outlook Express. באמצעותה גולשים יכולים לגשת לשירות הדוא"ל המקוון שלהם - אם מדובר ב-Live Hotmail, Gmail ואחרים. התוכנה תומכת ב-POP3, IMAP ותומכת בעברית מלאה.

 

Windows Live Photo Gallery. משתמשים במחשב האישי יוכלו לבחור מספר תמונות בקליק אחד בתוך התוכנה ולהעלות אותן לשירותי תמונות ברשת בנוסח Flickr.

 

Windows Live Writer. תוכנה לעדכון בלוגים בפלטפורמות שונות, בהן Wordpress, Blogger, Spaces ואחרים.

 

Windows Live Toolbar. סרגל כלים לדפדפן המקביל לסרגל הכלים של גוגל.

 

Windows Live Messenger. שירות המסרים המידיים הפופולרי בעולם - בעברית.

 

תוכנות נוספות בעברית, בהן כלי אבטחת המידע Live Onecare, יתווספו בהמשך.

 

הורדת החבילה והתקנתה יביאו להתקנה אוטומטית של שירותים אלה בתוך Windows Vista או XP.

נוסף על כך, היא תפיץ עדכונים לשירותים האלה באופן אוטומטי.

 

התוכנות של Windows Live פועלות בסנכרון עם השירותים המקוונים של Live כוללים את מנוע החיפוש Live Search, שירות הבלוגים והרשת החברתית Live Spaces, שירות הדואר האלקטרוני Windows Live Hotmail, שירות לתכנון אירועים Live Events ועוד.

 

השירותים תומכים גם בגישה לטלפונים ניידים דרך הכתובת mobile.msn.com. הכניסה לכל השירותים מתבצעת באמצעות ID אחד בלבד (כתובת ה-Hotmail או דואר אלקטרוני אחר). נוסף על כך, מיקרוסופט מציעה את Windows Live for Windows Mobile – תוכנה חדשה לטלפונים חכמים מבוססי Windows Mobile או כל מערכת הפעלה אחרת, המאפשרת גישה לשירותים שלה.

 

הדילמה של מיקרוסופט

בניגוד לחברות אינטרנט "טהורות" מתחרות כמו גוגל, Yahoo ואחרות, הדילמה של מיקרוסופט אינה פשוטה. האינטרס של החברה הוא לשמר את הסביבה האקולוגית של Windows ולהנציח את שליטתה בתחום התוכנה השולחנית. בד בבד, היא עומדת בתחרות קשה מצד

יישומים מקוונים באינטרנט המציעים יכולות רבות החופפות לאלה של Windows.

 

הפתרון האסטרטגי של מיקרוסופט הוא לנסות ליהנות מכל העולמות וליהנות מהעובדה כי משתמשים רבים רגילים לעבוד עם תוכנות במחשב האישי ואינם מרבים להשתמש בשירותים מקוונים.

 

מיקרוסופט שבה להשתמש בטקטיקה מוכרת שלה - לנצל את העוצמה של Windows כדי להניע משתמשים להשתמש בפתרונות שלה בתחומים אחרים בהם היא נמצאת בפיגור. היא נהגה כך עם Internet Explorer, MSN Messenger, Windows Messenger ועוד.

 

ההבדל הפעם הוא כי חבילת Windows Live אינה משולבת בתוך Vista לעת עתה ואילו גולשים המעונינים להשתמש בה נדרשים להוריד את החבילה למחשב האישי שלהם.

 

הרעיון: לשלב את שולחן העבודה עם הרשת

שאלת המפתח, שנשארה פתוחה, היא אם הגולשים יבחרו לאמץ את הגישה המשולבת של מיקרוסופט, המחברת בין שולחן העבודה לרשת. התוכנות השולחניות של מיקרוסופט דורשות התקנה נפרדת לכל מחשב ומחשב והן אינן מתיישבות עם הרעיון של ניידות מלאה המאפשרים שירותים מקוונים טהורים - גישה חופשית ובלתי מוגבלת ליישומים מכל מחשב המחובר לאינטרנט. נוסף על כך, היישומים של מיקרוסופט מותאמים רק למערכת ההפעלה Windows - חולשה נוספת לעומת שירותים מקוונים הפועלים בדפדפן.

 

אם האסטרטגיה של מיקרוסופט לא תמצא חן בעיני המשתמשים, אזי לשירותים המקוונים של החברה (המשלימים לתוכנות השולחניות) לא יציעו כל יתרון על פני שירותים מתחרים. מנגד, אם האסטרטגיה ותאפשר למיקרוסופט ליצור נאמנות של המשתמשים כלפי השירותים שלה, היא תוכל לנצל אותה כדי להגדיל את הכנסותיה מפרסום. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים