שתף קטע נבחר

שביתה במפעל סולאור בשומרון

פרסום ראשון: 90 העובדים הפלסטינים של המפעל בניצני עוז ליד טול כרם משביתים אותו בדרישה לקבל שכר מינימום, ביטוח ושיפור של תנאי הבטיחות במפעל

90 העובדים הפלסטינים במפעל התעשייה סולאור שבשומרון פתחו בשביתה. כך נודע ל-ynet. מדובר בשביתה כללית ללא הגבלת זמן המשתקת את כל פעילות המפעל.

 

מפעל סולאור באזור התעשייה ניצני עוז סמוך לטול-כרם, עוסק בייצור ושיווק צוברי גז ודלק וקולטי אוויר ובביצוע עבודות מתכת.

 

עובדי המפעל טוענים שהם סובלים זה זמן רב מבעיות בטיחות קשות וכן ששכרם נמוך מדי. "העובדים כאן מועסקים בתנאים בלתי נסבלים", אומר ראש הוועד המאולתר שהקימו עובדי המפעל, מוחמד בלדי, "אנחנו מקבלים בין 60 ל-150 שקל ביום, ורוב העובדים מקבלים פחות מ-80 ביום. אין לנו ביטוח ואנחנו עובדים בתנאים בטיחותיים קשים. עד כה נהרגו שלושה עובדים במפעל בתאונות עבודה".

 

עובדי המפעל דורשים שכר מינימום כמקובל בישראל, ביטוח ושיפור של תנאי הבטיחות. לטענתם, הם כתבו מכתב להנהלת המפעל, אך במקום לפתור את הבעיה פיטרה ההנהלה, לטענתם, את העובד שחתם על המכתב.

 

המפעל שייך לקבוצת סולאור, קבוצה פרטית המחזיקה גם במפעל התעשייה התכוף ובמיזמי תעשייה ושירותים נוספים.

 

את תגובת הנהלת המפעל והקבוצה לידיעה לא ניתן היה להשיג.

 

מדובר בשביתה השנייה שפורצת באזור ניצני עוז בתוך פחות מחודש. לאחרונה פתחו  גם עובדי מפעל ימית בשביתה בדרישה לשיפור תנאיהם, אולם סיימו אותה לטענתם, לאחר ששכרם הועלה ב-30%.

 

יצוין, כי לאחרונה קבע בג"ץ כי מפעלים ישראלים צריכים לשלם לעובדים פלסטינים בשטחים את כל התנאים שמחייב אותם החוק הישראלי לשלם לעובדים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
עובדים פלסטינים: כאן שביתה (צילום אילוסטרציה)
צילום: איי אף פי
מומלצים