שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החשמל והדלק של עזה: בג"ץ מחכה להסברים
  שבעה ימים הקציבו השופטים, כדי לשמוע כיצד מתכוונת מערכת הביטחון לפגוע בהספקת החשמל והדלק לתושבי הרצועה, מבלי ליצור פגיעה הומניטרית
  בג"ץ הורה היום (ד') למדינה להציג בתוך שבוע את הנתונים עליה היא מסתמכת בקביעתה, כי הפסקת זרם החשמל והספקת הדלק לעזה - בתגובה לירי הקסאמים אל הנגב המערבי - לא תגרום לפגיעה בלתי סבירה לתושבים ברצועת עזה. שבוע לאחר מכן יידרשו העותרים - עמותת "גישה" וארגוני זכויות אדם - להגיש את עמדתם נוכח עמדת המדינה.

   

  בדיון, שהתקיים היום בבג"ץ בסנקציות החדשות שמבקשת מערכת הביטחון ליישם ברצועת עזה, נקבע כי עד להשלמת הדיונים - לא תנקוט המדינה כל פעולה בנושא.

   

  ארגון עדאללה ועמותת גישה, שניים מהעותרים, אמרו בעקבות ההחלטה: "אנו מצפים מהמדינה לעצור את הפגיעה במערכות האזרחיות בעזה, כאשר ידוע לנו שהפגיעה באזרחים הינה וודאית."

   

  היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כבר אסר למעשה על השר

  אהוד ברק להפעיל את הסנקציות במתווה שביקש. הדבר גרר שיחה לא קלה בין השניים, כמו גם טינה רבה מצד תושבי שדרות - שדווקא בעירם נפגע השבוע זרם החשמל, בעקבות פגיעת רקטה בעמוד מתח גבוה. 

   

  במערכת הביטחון לא ויתרו עדיין על יוזמת הענישה, והבטיחו למצוא דרכים חלופיות, שיהיו מקובלות גם על היועץ המשפטי. גם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הבטיח בפגישותיו המדיניות האחרונות כי לא תהיה כל פגיעה הומניטרית בתושבי עזה.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים