שתף קטע נבחר

הפועלים: נזק של 119 מיליון דולר בעקבות הסאב-פריים

רק לאחר דרישת רשות ני"ע נאות בנק הפועלים לחשוף בפני המשקיעים את ירידת שווי תיק האג"ח מגובה משכנתאות, שהסתכמה ב-59 מיליון דולר. הבנק השקיע גם בתיק SIV שם נרשמה ירידת ערך של 61 מיליון דולר. הפועלים ירשום הפסד מפעולות מימון בסך של 12 מיליון דולר של פעילות זאת

ירידת ערך תיק האשראי מגובה המשכנתאות (MBS) של בנק הפועלים הסתכמה בסיום הרבעון השלישי של השנה ב-59 מיליון דולר - כך הודיע אמש (ה') בנק הפועלים, לאחר שנדרש מהרשות לניירות ערך לספק הבהרות למשקיעים לגבי מידת חשיפתו למשבר המשכנתאות בארה"ב.

 

מדובר בגידול של כ-70% לעומת ירידת ערך התיק עליה דיווח הבנק הדו"חות הכספיים לרבעון השני של השנה.

 

נכון לסוף אוקטובר תיק האג"ח מגובות משכנתאות של הבנק מסתכם ב-3.7 מיליארד דולר. בבנק מדגישים שהירידה בשווי התיק אינה נזקפת להון העצמי של הבנק ואינה משפיעה של תוצאות הפעילות של הבנק.

 

בנוסף, מסבירים בפועלים שיותר מ-99% מתיק ה-MBS מדורג AAA על ידי שתי סוכנויות ידיעות ואין בתיק אג"ח מסוג סאב-פריים, הלוואות שניתנו בארה"ב ללווים בעייתיים.

 

בבנק חושפים השקעה נוספת ב-Structured Investment Vehicle, שהסבה לבנק נזק של 61 מיליון דולר. גם כאן אומרים בבנק שמרבית נכסי הבסיס מדורגים בדירוג גבוה של סוכנויות הדירוג הבינלאומיות.

 

בשלב זה ירשום בנק הפועלים בדו"חות הכספיים של הרבעון השלישי שיפורסמו ב-29 בנובמבר. הפסד מפעולות מימון בסך של 12 מיליון דולר בגין תיק ה-SIV .

 

מניית בנק הפועלים סבלה בימים האחרונים מחולשה על רקע חוסר וודאות לגבי מידת החשיפה של הבנק למשבר המשכנתאות בארה"ב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צבי זיו, מנכ"ל בנק הפועלים
צילום: סיון פרג'
מומלצים