שתף קטע נבחר

סליחה, תקלה: שוב שיבושים כבדים ברכבת

תקלה טכנית בכלי הנדסי שפעל לתקן את המסילה באזור נתניה, גרמה לסגירת תחנות הרצליה, בית יהושע, נתניה, חדרה ופרדס חנה. הנוסעים, שכבר רגילים לעומס בקרונות ביום ראשון, נאלצו להתמודד הפעם עם עיכובים משמעותיים אף יותר

בוקר של שיבושים ברכבת. נוסעי הרכבת שכבר רגילים להתמודד מדי שבוע עם העומס בקרונות, נאלצו הבוקר (יום א') לחפש דרכי תחבורה חלופיים, עקב שיבושים בתנועת הרכבות ממרכז הארץ לצפונה, בשני הכיוונים. גם מי שרגיל לעומסים של יום ראשון בבוקר, הודה שהפעם זה היה מוגזם. "הרכבת איחרה ב-40 דקות וגם כשהגיעה, היתה מלאה כמו רכבת משא", אמרה אחת הנוסעות.

 

אווה בירמן, תושבת נתניה, מצאה עצמה ממתינה במשך כשעה על הרציף בתחנת הרכבת עד שעלתה על הרכבת לתל-אביב. בזו אחר זו, היו הרכבות שהגיעו עמוסות בנוסעים בשל התקלה שאירעה. "הרבה מאד אנשים מנתניה, שבדרך כלל לוקחים רכבת לחיפה, שמעו על השיבושים ונסעו לתל אביב ומשם ברכבת ישירה, בלי עצירות, לחיפה. פספסתי את 8:15, אחר כך את 8:35, ובקושי רב הצלחתי לעלות על רכבת חלופית וגם אז היה עומס אדיר. אני באיחור של למעלה משעה וחצי לעבודה".

 

לירון פרייוולד, תושבת תל אביב, הגיעה לתחנת הרכבת בארלוזורוב ובעומדה בתור למכונת הכרטיסים, התבשרה על-ידי חייל שעמד לפניה, כי בדרכה לכרמיאל התבטלה הרכבת בשל שיפוצים וכי עד סוף השבוע לא תוכל להשתמש בשירותי הרכבת. "רציתי להגיע הבוקר לכרמיאל כדי לבקר את אבא שלי החולה", סיפרה בצער, "עכשיו אני אצטרך לקחת אוטובוס ולהיגרר שלוש שעות באוטובוסים. אני שוקלת אם בכלל לנסוע או לבטל הכל ולחזור הביתה".

 

שרון מימון, תושב המרכז, עלה על הרכבת בדרכו לראיון עבודה במקום חדש, אולם לדבריו, את העבודה הזו הוא כבר לא יקבל, בעקבות האיחור לראיון. "זה פשוט בושה, אתה משלם כפול ממחיר האוטובוס כדי להגיע בזמן ובסוף אתה מאחר ולא יכול לעשות שום דבר בנידון. מי יחזיר לי את מה שהפסדתי היום?", שאל בכעס.

 

לדברי מירה, שעשתה את דרכה מכיוון בית יהושע לתל אביב, הרכבת, שהיתה אמורה להגיע ב-8:20, הגיעה עמוסה מאד באיחור של כ-40 דקות. "רק בשעה 9:00 הגיעה הרכבת שהיתה עמוסה עד אפס מקום. זו היתה ממש כמו רכבת משא. הייתי אמורה להגיע היום ללימודים ואני מאחרת בצורה משמעותית. אני מאמינה שהרבה מאד אנשים היום איחרו לעבודה וללימודים כי זה היה בוקר עמוס במיוחד", אמרה.

 

יש לציין כי במקביל לשיבושים שאירעו הבוקר, הופסקה עוד ביום חמישי תנועת הרכבות מעכו ונהריה ובכיוון ההפוך בשל עבודות תשתית שנעשות בקווים אלו. על כן, גם הנוסעים הרגילים להשתמש בקווים אלו, נאלצו לחפש אלטרנטיבות.

 

בשעות הבוקר המוקדמות נמסר מרכבת ישראל על שיבושים צפויים בשל תקלה טכנית שאירעה בכלי הנדסי שפעל לתקן את המסילה באזור נתניה. בעקבות התקלה לא יצאו רכבות מתחנות הרצליה, בית יהושע, נתניה, חדרה ופרדס חנה, לכיוון חיפה ולא יצאו רכבות מחיפה דרומה. כמו כן, לא יצאו רכבות מפרדס חנה לתל אביב. עוד נמסר כי רכבת ישראל פועלת לתקן את התקלה ולאחר מכן תוחזר תנועת הרכבות לסדרה.

 

באוגוסט כבר הופסקה במשך כמה ימים תנועת הרכבות בין נתניה לנהריה לצורך עבודות תחזוקה בקו מסילת רכבת החוף. למרות הכל, מנתונים שנאספו על-ידי רכבת ישראל עולה שרמת הדיוק של רכבות הנוסעים בחודשים הראשונים של השנה עמדה על 86%-100%‬. ברכבת ישראל אמרו, כי רמת הדיוק הזו עומדת באמות מידה בינלאומיות ודומה לזו האירופית.

 

לצורך איסוף הנתונים הוגדרה רכבת מאחרת כרכבת שאיחרה ביותר מחמש דקות. על פי הנתונים שנאספו בפברואר ובמרץ, ‭4.43%‬ מהרכבות איחרו ב-‭10-6‬ דקות, ‭3.9%‬ מהרכבות איחרו ב-‭20-11‬ דקות, ו-‭1.3%‬ מהרכבות איחרו ב-‭30-21‬ דקות. ‭0.5%‬ מהרכבות איחרו ביותר מחצי שעה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק אוסרוביץ
רכבת. לא נוסעת
ברק אוסרוביץ
מומלצים