שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המלצות לפסטיבל הקולנוע בירושלים, יום שלישי, 18 ביולי  יוריקה

  סרט יפני איטי, מינימליסטי, בשחור לבן, כשלוש שעות וחצי אורכו, שגיבוריו הם שלושת הניצולים היחידים מאוטובוס חטוף. בדרכו הייחודית, רבת העוצמה, עוקב סרטו של שינז'י אאויאמה אחר התמודדותם של השורדים עם הטראומה שחוו. לא קל לצפייה, אבל לבעלי הסבלנות צפויה חוויה נדירה. הסרט עוטר בפרס הביקורת הבינלאומית בפסטיבל קאן האחרון.

  טיפות על אבנים לוהטות

  סרט צרפתי, המבוסס על מחזה שכתב הבמאי הגרמני השערורייתי ריינר ורנר פסבינדר בהיותו בן 19, ומעולם לא הועלה. זהו סיפור אהבה בין איש עסקים מזדקן לבין צעיר בן 18, שזונח למענו את ארוסתו. התוצאה מעוררת מחלוקת אך מעניינת.

  ססיל בי. דימנטד

  קומדיה חדשה מבית היוצר של ג'ון ווטרס - מלך הטעם הרע שהפך לבמאי של סרטים (כמעט) לכל המשפחה. בעל בית קולנוע חוטף כוכבת הוליוודית גדולה בערב הבכורה של סרטה החדש, כדי לממש את חלומו ולשתף אותה בסרטו הראשון. סאטירה ססגונית ועליזה על מיינסטרים וסרטי איכות. הסרט יעלה לאקרנים בארץ בעוד מספר שבועות, כך שההמלצה מיועדת למי שאינם מוכנים להתאזר בסבלנות.

  מיסטר מוות

  סרטו המטריד והחשוב של ארול מוריס ("קו כחול דק") שגיבורו הוא אחד, פרד איי. לויכטר, טכנאי אפרורי וטרחני של הוצאות להורג, מהנדס של כסאות חשמליים, ומומחה לגרדומים ולמכונות להזרקת רעל (אחת כזאת, משומשת במצב טוב, אף מוצעת על ידו למכירה בסרט). לויכטר נקרא לשמש עד מומחה במשפטו של מכחיש שואה, וגם חיבר מסמך לפיו מעולם לא הופעלו תאי גזים באושוויץ. דרך אולפני הצילום מלעיג מוריס על גיבורו הביזארי (בראשית הסרט הוא מציג אותו כמו קריקטורה של פרנקנשטיין), תוך שהוא מנסח הערה מרתקת על הבנאליה של המוות.

  לפנייה לכתב/ת
  7 לילות
  מומלצים