שתף קטע נבחר

משרד הביטחון: הציבור תומך בעיר הבה"דים

סקר שנערך עבור משרד הביטחון מראה כי למרות מאבקי הירוקים נגד הקמת העיר הצבאית בצומת הנגב - 71% אחוזים מהציבור דווקא תומכים בפרויקט. מנכ"ל משרד הביטחון: "לא יעלה חייל לשטח עד שיהיה בטוח במיליון אחוז כי המקום בטוח". תחילת העבודות באתר - השבוע

עיר הבה"דים בנגב? הציבור כנראה תומך. לקראת תחילת העבודות בהמשך השבוע להקמת עיר הבה"דים באזור צומת הנגב, נראה כי דווקא על רקע המתיחות בין הירוקים למשרד הביטחון, הציבור רואה את הפרוייקט בעין חיובית.

 

סקר שערך משרד הביטחון באמצעות חברת סקרים חיצונית, מעלה כי 71% מהציבור

תומך בהקמת הפרויקט. התמיכה הציבורית רחבה בכל אזורי הארץ. כך למשל תושבי אזור המרכז מביעים תמיכה בשיעור של 73% בהקמת העיר הצבאית בנגב.

 

את הסקר ערכה עבור משרד הביטחון חברת "שילוב" והוא כלל מדגם מייצג של האוכלוסייה בישראל. דווקא בשאלה הרגישה ביותר, בנוגע לזיהום האוויר, נראה כי הציבור כלל לא מוטרד. כאשר הועלתה השאלה "היכן לדעתך איכות האוויר טובה ביותר?" - 95% מהנשאלים ענו כי בנגב האוויר טוב יותר מאשר בתל אביב. כמעט בכל אזורי הארץ ניתנו תשובות דומות בשיעור זהה.

 

עד כה השקיעו מפעלי רמת חובב כ-800 מיליון שקל, על מנת לעמוד בדרישות איכות הסביבה להקמת העיר, ובמשרד הביטחון ממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות בנושא. מנכ"ל משרד הביטחון, פנחס בוכריס, אמר בשבוע שעבר כי "לא יעלה חייל לשטח עד שיהיה בטוח במיליון אחוז כי המקום בטוח".

 

במערכת הביטחון מרוצים מתוצאות הסקר ואומרים: "יש לנו גב רחב מהציבור, שמבין את המשמעויות הלאומיות והאסטרטגיות של מעבר צה"ל לנגב. העברת קריית ההדרכה, בסיס חיל האוויר, הקמפוס הטכנולוגי של חיל התקשוב והקריה המודיעינית - מגשימה את חזון בן גוריון ותביא מיליארדי שקלים לפיתוח הנגב, שלא ניתן להביא לשם בשום צורה אחרת".

 

לדברי אותם גורמים במערכת הביטחון, תוצאות הסקר מלמדות על כך שהציבור

מבין את המשמעות החברתית והלאומית של העברת עשרות אלפי חיילים ואנשי קבע לנגב. כמו כן, טוענים במערכת הביטחון בהסתמך על תוצאות הסקר כי הציבור סומך על מערכת הביטחון שלא תאכלס את הבסיסים עד שלא יוברר מעבר לכל ספק כי האזור בטוח מבחינה סביבתית.

 

הגורמים ציינו עוד כי תושבי הנגב מבינים את המהלך ומייחלים לביצועו, שכן מעבר למשמעות הכלכלית, עוצמת מערכת הביטחון היא היחידה שתוכל להביא לטיפול נאות במפגעים הסביבתיים באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
מפעל ברמת חובב. סכנה?
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים