שתף קטע נבחר

מצפה יריחו באבל: התאונה קטפה ארבעה בנים

שלמה, קצין ב"חרוב", נהג בטנדר הצבאי. לצידו ישבו אחיו, ישי ושניים מחבריו: אחיה ואיתן. הארבעה לא חזרו הביתה. מזכיר היישוב: "רק לפני שבועיים תרגלנו אימון תיאורטי לאסון כזה". שניים מההרוגים הם בניו של רב היישוב. החברים מספרים: "מי שמכיר את המשפחה יודע שזו משפחה שקטה, משפחה של צדיקים במלוא מובן המילה"

היישוב הקטן בוכה. במצפה יריחו התקשו אמש (א') לעכל את גודל הכאב, כאשר נודע כי שלמה קרויזר, אחיו ישי, אחיה חורי ואיתן אורנבך - קיפחו את חייהם בתאונה המחרידה בכביש המוביל לישוב. שלושה מההרוגים הובאו הלילה למנוחות בירושלים. איתן אורנבך יובא למנוחות במהלך היום.

 

שלמה בן ה-24, ששירת כמפקד פלוגה בגדוד חרוב, נהג בטנדר הצבאי. יחד עימו ישבו אחיו,

ישי בן ה-13, ושניים מחבריו: אחיה ואיתן בני ה-12. התאונה אירעה כאשר הטנדר הסתחרר מסיבה לא ברורה, נהגו איבד שליטה - ופגע חזיתית באוטובוס שנסע ממול. ארבעת נוסעי הטנדר חולצו כעבור זמן - ללא רוח חיים.

 

ישי, אחיה ואיתן למדו בכיתה ז' בבית הספר "מקור חיים" בירושלים והיו חברים בתנועת עזרא ביישוב. חבר לשכבה סיפר כי "הם אהבו מאוד כדורסל וקונג פו".

 

הרב יהודה קרויזר, אביהם של שלמה וישי, הוא רב היישוב מצפה יריחו וראש ישיבת "הרעיון היהודי" בירושלים. הרב קרויזר נחשב לדמות מוכרת בציונות הדתית, הוא הגיע למצפה יריחו בשנים הראשונות להקמת היישוב. פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, סיפר ל-ynet כי בבוקר התאונה ראה את שלמה בירושלים. אביו, הרב קרויזר, ביקש ממנו לאסוף את הבן הצעיר ישי, בגלל מזג האוויר הסוער. אל הבן הצטרפו שני החברים שתפסו עימו טרמפ.

 

חברי משפחת קרויזר ביישוב סיפרו כי "מי שמכיר את המשפחה יודע שזו משפחה שקטה, חייכנית, טובה, עוזרים לכולם, צדיקים במלוא מובן המילה". על הבן שלמה סיפרו כי "הוא היה דומה מאוד באופיו לאביו". לדברי החברים, מדובר במשפחה שמשלבת בין תורה לבין עשייה למען החברה ולמען המדינה. חבר אחר של המשפחה סיפר כי שלמה היה אדם כריזמטי, שעתידו בצבא היה מובטח, היה תלמיד מבריק.

  

משה אייל, מזכיר מצפה יריחו, סיפר: "רק לפני שבועיים תרגלנו אימון תיאורטי לאסון כזה. בכל יישוב יש צוות של 'חוסן ישובי' שמכשיר עצמו למקרה אסון. הצוות מטפל בכל ההשלכות ובכל ההיבטים שיכולים להיות לאירוע קשה כזה".

 

התאונה המחרידה ליד מצפה יריחו העלתה לשישה את מניין ההרוגים בתאונות, תוך יממה אחת. כמה שעות קודם לתאונה הקשה - נהרגו אישה וילדה, בשתי תאונות שארעו בעמק האלה ובנגב.

 

מתחילת השנה נהרגו בתאונות 376 בני אדם.


פורסם לראשונה 12/11/2007 00:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחיה חורי. אהב כדורסל
צילום רפרודוקציה: גיל יוחנן
צילום: מדור צילום זק"א
שרידי הטנדר במקום התאונה
צילום: מדור צילום זק"א
צילום: דוברות הצלה ישראל
ארבעת ההרוגים חולצו מהטנדר
צילום: דוברות הצלה ישראל
מומלצים