שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ריקוד מסוכן

  השיר "על רחבת הריקודים" של יהודית רביץ נכתב על הרומן בין שרה לשמעיה אנג'ל. "אני לא יודעת אם היום היה לי את האומץ לשיר את זה", מספרת רביץ בפרק הפתיחה של הסדרה "האלבומים הגדולים"

   

   

   

  האלבום "באה מאהבה", שהוקלט ב-1987, הוא אבן דרך בקריירה של יהודית רביץ. אולי קצת קשה לזכור, אבל רביץ הייתה האישה הראשונה שעשתה כאן רוק אצטדיונים זוהר, ובתוכנית הראשונה של "האלבומים הגדולים" היא מספרת: "באיזשהו מקום המצאנו את הגלגל, כי לא היו אז כאלה הצלחות. זה לא מובן מאליו שחושבים על האלבום הזה את כל הדברים האלה... היו שם שירים נועזים שלא פחדתי לשיר. ההצלחה - היא שהייתה מפחידה"

   

  בפרק על רביץ נחשף גם סיפורו של השיר "רחבת הריקודים", אותו כתב יענקלה רוטבליט על שרה ושמעיה אנג'ל. "לשיר את השיר הזה, בתקופה ההיא, היה מבחינתנו או טיפשות או תמימות. אני לא יודעת אם היום היה לי את האומץ לעשות את זה. אני גם חושבת שמבחינת הערוץ זה אומץ להתעסק בסיפור הזה, קצת לגעת באש", מספרת רביץ.

   

  בין האנשים שבאים לשוחח עם רביץ על "באה מאהבה": יענק'לה רוטבליט

  (שכתב את רוב השירים באלבום), טמירה ירדני (שהפיקה את האלבום), ירון בכר, מיקי שביב, שרה אנג'ל ואורחים נוספים.

   

  הסדרה התיעודית "האלבומים הגדולים", בהפקת ערוץ מוזיקה 24, תעסוק בסיפורם של האלבומים הישראלים שתפסו מקום מרכזי במוזיקה המקומית. בכל פרק ישתפו אותנו יוצרי האלבום בחוויות שעברו בתקופת ההקלטות, ביחסים ביניהם, ובסיפורים ובדמויות מאחורי השירים. בכל תכנית משולבים סיפורים שחושפים את האנשים עליהם נכתבו השירים או מבטאים את חווית השיר.

   

  • "האלבומים הגדולים" תשודר החל מהערב (ג') בערוץ מוזיקה 24, מדי שלישי ב-18:00.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רביץ. היינו תמימים או טיפשים
  צילום: רוני כנעני
  לאתר ההטבות
  מומלצים