שתף קטע נבחר

פיאד נגד גדודי אל-אקצה: לא תתחייבו, תיעצרו

אנשי גדודי חללי אל-אקצה שעדיין לא התחייבו לתוכנית הבטחונית של הרשות ממשיכים להיעצר. בלילה עצרו כוחות הרשות את פאייז טיראווי, מבכירי גדודי חללי אל-אקצה במחנה הפליטים בלאטה

הרשות הפלסטינית ממשיכה במאמציה להצר את צעדי המבוקשים, אנשי גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הבטחונית של הפתח, אלה שעדיין אינם מחויבים לתוכנית הבטחונית של הרשות. הלילה (יום ד') עצרו אנשי ביטחון פלסטיניים את פאייז טיראווי, מבכירי גדודי חללי אל-אקצה במחנה הפליטים בלאטה. הוא הועבר לכלא ג'נייד של הרשות בשכם.

 

בשבוע שעבר עצרה הרשות מספר מבוקשים, אנשי הארגון, כשחלקם הועבר לכלא הרשות ביריחו, וזאת בתיאום עם ישראל. ברשות מעריכים כי השלטת מרות על אנשי אל-אקצה בשכם, תשפיע על הצלחת התוכנית הבטחונית של הרשות בכל השטחים. היום ביקר בעיר שוב ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד. הוא דיבר על חשיבות המשך התוכנית הבטחונית והצלחתה.

 

פיאד הגיע עם הקונסול האמריקני בירושלים, ג'ק וולש. שביקש לעמוד על עבודת הפלסטיניים, ועמידתם בתוכנית הבטחונית שהאמריקנים היו שותפים להכנתה. וולש הבטיח להמשיך בסיוע הביטחוני והכספי לשכם ולרשות. ברשות מקווים כי הצלחתם בשכם ובמוקדים נוספים, תסייע להם בדרישתם מול ישראל, לנסיגה של צה"ל מהערים והיישובים הפלסטיניים.

 

הרשות דורשת בשלב הראשון נסיגה ישראלית לעמדות שבהן היה צה"ל לפני פרוץ האינתיפאדה. ישראל דורשת לפני כל נסיגה, מאבק של הרשות בארגונים המזוינים בשטחיה הגדה המערבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיאד מבקר בשכם. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים