שתף קטע נבחר

זוכה הבן שהואשם ברצח אביו למען ירושה

הוא הואשם שהחתים את אביו החולה על צוואה, הגיש בשמו בקשת גירושין ונעל את אשת אביו מחוץ לבית. אחר כך, בסיוע הרופא המטפל, ניתק לכאורה את האב ממכונת ההנשמה - והכל למען בצע כסף. חמש שנים אחרי הוא נושם לרווחה. בית המשפט ניקה את יוסף זוהר מכל אשמה בשל חולשת הראיות. זוהר: "מפחיד אותי שלוקח חמש שנים כדי להתנקות מעלילה"

בית המשפט המחוזי בתל-אביב זיכה הבוקר (יום ה') את יוסף זוהר, בנו של היהלומן משה זוהר, מרצח אביו. זוהר הואשם לפני כארבע שנים בביצוע הרצח באמצעות ניתוק האב ממכונת ההנשמה. בפרקליטות טענו כי ביצע את הרצח למען ירושת מיליונים, אולם בית המשפט זיכה את זוהר באופן מוחלט בשל חולשת הראיות וטענת אליבי שלא הופרכה. "כאבא וכאזרח מפחיד אותי מאוד שצריך לקחת חמש שנים עם עורכי הדין הטובים ביותר כדי להתנקות מעלילה", אמר זוהר בבית המשפט.

 

עורכי הדין דרור ארד איילון ושרון דניאלי, פרקליטיו של זוהר, אמרו לאחר הזיכוי: "כתב האישום הזה לא צריך היה להיות מוגש. כל ראיות התביעה קרסו עוד במשטרה".

 

פרשת מותו של היהלומן לשעבר בן ה-62 והחשד כי בנו, יוסף (41), ביצע את הרצח בסיוע המטפל של האב, ד"ר ולנטין טוקילה, הסעירו את המדינה. זאת במיוחד לנוכח הרקע הסבוך שלה - טוקילה נחשד אז, ובינתיים אף הורשע ברצח אשתו ליליאנה וברצח הקשישה שבה טיפלה אשתו, ומילה וייסבך.

 

ה"שותף" עדיין עומד לדין

כתב האישום נגד הבן ונגד הרופא המטפל הוגש במרס 2003. בכתב האישום נטען כי הרצח בוצע מתוך בצע כסף. האב משה, יהלומן לשעבר, לקה אז במחלת ניוון שרירים קשה ובנו הואשם כי החתים אותו על צוואה חדשה המורישה לו את עיקר הונו, מיליוני שקלים. בכתב האישום נטען כי הבן, יוסף זוהר, ניצל את שהותה של אשת אביו בחו"ל במסגרת עבודתה והחתים את אביו גם על מסמך הממנה אותו לשמש כאפוטרופוס. הוא אף ניסה להעביר על פי האישומים סכום של 400 אלף שקלים מחשבונו של האב לחשבונו שלו, ניסיון שלא צלח בשל חשדה של פקידת הבנק.

 

מספר ימים לאחר מכן הגיש הבן בשם האב האב תביעת גירושין מאשתו, ככל הנראה באמצעות הבן, ובה טען כי אין לאם כל זכות ברכושו. באותו שבוע, כשהייתה האישה בחו"ל, זוהר אף החליף לפי האישומים את מנעולי הדירה ושכר מאבטחים שלא יאפשרו לה להיכנס.

 

זוהר הואשם כי בשמונה באפריל 2002 הגיע לדירה ושאל את טוקילה כמה זמן יוכל האב לחיות

 מבלי שיהיה מחובר למכונת הנשמה, וזה השיב לו: "מקסימום 5 דקות". על פי האישום, ממנו זוכה, הבטיח זוהר לטוקילה כי אם הכל יתנהל לפי התוכנית, וטוקילה יעזור לו בביצוע הרצח, הוא יעביר לו בין 30 ל-50 אלף דולר. מספר ימים לאחר-מכן הגיע זוהר לדירה, וביקש על פי כתב האישום מטוקילה לנתק את מכונת ההנשמה של אביו. כאשר סירב, זוהר ניגש בעצמו למכונת ההנשמה וניתק לכאורה את הצינור, תוך שהוא מונע מאביו להחזיר את הצינור למקומו. במקביל טוקילה מואשם כי כרך סביב האב שמיכה כדי לוודא את מותו. משפטו של טוקילה ברצח טרם הסתיים, אך ייתכן שיזוכה בשל הנסיבות.

 

הפרשה כולה נחשפה לאחר שטוקילה עצמו נעצר בחשד לרצח של אשתו לשעבר ליליאנה, ושל האשה בה טיפלה, ומילה וייסבך. כאשר נחקר סיפר כי רצח בעבר גם את משה זוהר, יחד עם הבן יוסף. הרקע, כך סיפר, היה מריבה על ירושת מיליונים. טוקילה נדון לשני מאסרי עולם מצטברים בעקבות שני מעשי הרצח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבן, יוסף זוהר
אוהד אבידן קינר
צילום רפרודוקציה: טל כהן
מכונת ההנשמה נותקה. משה זוהר
צילום רפרודוקציה: טל כהן
צילום: דודו בכר
סייע? טוקילה
צילום: דודו בכר
מומלצים