שתף קטע נבחר

תשע שעות של אירוויזיון

חובבי התחרות והפופ האירופי מתבקשים לפנות להם כמה ערבים במהלך דצמבר: האירוויזיון השנה יכלול שני חצאי גמר ופיינל נוצץ, במהלכו יתחרו 44 מדינות. התוצאה: תשע שעות של בידור טלוויזיוני מזוקק

לחובבי האירוויזיון שאינם עסוקים בהתכתשויות המקומיות סביב השאלה "מעודה טוב או רע ליהודים", יש בימים אלה סיבה למסיבה. במקום שש שעות השידורים הקונבנציונאליות שהורגלנו בהן בשנים האחרונות, עם תחרות חצי גמר והדבר האמיתי, מתכנן איחוד השידורים האירופי השנה אירוע משולש, שיכלול שני חצאי גמר ופיינל נוצץ במיוחד.

 

תחרויות חצאי הגמר ייערכו בהשתתפות 37 מדינות שיחולקו ביניהן על פי הגרלה. המדינה המארחת, סרביה וכן ארבע המדינות הגדולות – אנגליה, צרפת, ספרד וגרמניה – שמקומן בגמר משוריין,

 יוכלו להצביע על פי חלוקה שתקבע מראש בתחרויות חצי הגמר. שאר המדינות המשתתפות יצביעו כל אחת בתחרות חצי הגמר בה היא משתתפת.

 

פיצול תחרות חצי הגמר לשניים נובע ממספרן הרב של המדינות המשתתפות השנה באירוויזיון. עם הצטרפותן של סלובקיה ואזרבייג'אן עומד המספר על 44 מדינות. "מזה שנים יש טענות שמדינות מצביעות למדינות שכנות ושבכך יש הטיה של התוצאות. כדי להפוך את התחרות להוגנת ככל האפשר, הוחלט לפצל את חצי הגמר", אומרים מקורות באיחוד השידורים האירופי ל-ynet, "כל היבשת תחולק לששה אזורים ורק על המדינות המשתתפות בתחרות חצי גמר מסוימת, תחול חובת השידור שלה וזכות ההצבעה. המדינות הגדולות וסרביה יוכלו להצביע בשתי התחרות". באיחוד השידורים האירופי מדגישים כי הבחירה באם לשדר את שתי תחרויות חצי הגמר היא אופציונאלית. "באותו המחיר מקבלים תשע שעות של בידור טלוויזיוני", הם אומרים.

 

ויש גם מלחמה

בינתיים ממתינים כולם לראות אם המצב הפוליטי המתוח בין הנהגת תושבי חבל קוסובו הקוראים לעצמאות לבין ממשלת סרביה, לא יוביל להתלקחות בשטח. בימים אלה מנהלים הצדדים מגעים בתיווכם של רוסיה, האיחוד האירופי וארה"ב במטרה לגשר על הפערים עד ה-10 בדצמבר. אם עד תאריך זה לא יגיעו הצדדים להסכמה, מאיימים האלבנים להכריז עצמאות באופן חד צדדי ולבקש הכרה בינלאומית.

 

תושבי קוסובו, שנחשב כחלק מסרביה אך מנוהל על ידי האו"ם מ-1999, מונים שני מיליון איש מהם 90% אלבנים. למרות שהסיכויים לכך קלושים, במידה

ותפרוץ מלחמה תנדוד תחרות הזמר האירופית למדינה מארחת. בשנת 1980 נאלצה ישראל, שזכתה בתחרות שנתיים ברציפות, לוותר על הפקה נוספת בירושלים מסיבות כלכליות. בעקבות כך נערכה התחרות בהאג, בירת הולנד.

 

נכון להיום, ההכנות לתחרות בסרביה נערכות כמתוכנן. "ההכנות מקדימות את זמנן משמעותית. צוות ההפקה הסרבי צעיר ודינמי והם מתייחסים לכל העניין בכובד ראש", אומרים באיחוד השידורים האירופי. על פי דיווחים של אתר האירוויזיון esctoday.com, רשימת המדינות שאישרו את השתתפותן בתחרות השנה תפורסם בחודש דצמבר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים