שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לקראת הוועידה: כולם מחכים להזמנה לאנאפוליס
  ביום ראשון יתקיים טקס האזכרה הממלכתי לדוד בן גוריון, אך בניגוד לשנה שעברה, רה"מ אולמרט אינו מתכוון לשאת נאום מדיני. בינתיים, עומלים צוותי המשא ומתן על ניסוח טיוטת ההצהרה המשותפת ומצפים לביקור נוסף של רייס, שממתינה להתקדמות בעבודה. וההזמנות לאנאפוליס? טרם נשלחו
  שבוע מדיני לחוץ לפני אנאפוליס: ביום ראשון בבוקר יתקיים בשדה בוקר טקס האזכרה הממלכתי לדוד בן גוריון, אך בניגוד לשנה שעברה, אז הכריז ראש הממשלה, אהוד אולמרט, על כוונתו לפעול להשגת שלום עם הפלסטינים, השנה לא מתכוון אולמרט לשאת נאום מדיני, אלא נאום שיעסוק בחזון הנגב

   

  בשל האזכרה לדוד ולפולה בן גוריון לא תתקיים ביום ראשון ישיבת הממשלה השבועית. אולמרט צפוי לסייר במשך היום בנגב ולבקר, בין היתר, במכללה הטכנולוגית בבאר שבע. כמו כן, צפוי אולמרט להשתתף בטקס העלייה לקרקע של קריית המדע הסמוכה לאוניברסיטת בן גוריון. למעט פגישה בבוקר, בטרם יעלה למסוקו עם שר החוץ הצרפתי, ברנאר קושנר, יוקדש יום זה לענייני פנים של ישראל.

   

  צוות המשא ומתן הישראלי בראשות ציפי לבני ייפגש במוצאי שבת עם אולמרט במעונו. במהלך היום צפויים ארבעת אנשי המשלחת הישראלית לוושינגטון, יורם טורוביץ', אהרון אברמוביץ, שלום תורג'מן ועידו נחושתן, לשוב מפגישותיהם עם נציגי הממשל האמריקני.

   

  הצוות המורחב ידון במשא ומתן עם הפלסטינים לקראת אנאפוליס ולקראת שבוע מדיני צפוף שיכלול ביקור של שר החוץ הצרפתי קושנר ושל שר החוץ הבריטי, דייויד מיליבנד. ייתכן כי הצוותים הישראלים והפלסטינים יוועדו כבר מחר בערב להמשך השיחות לניסוח הצהרת אנאפוליס.

   

  האם רייס תביא את ההזמנות?

  בישראל ממתינים עדיין לקבלת הודעה על מועד הגעתה של מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, שמעכבת את בואה כדי לוודא שיש הסכמות בין הצוותים הישראלים והפלסטינים על עקרונות ההצהרה. הצפי הוא שעם בואה של רייס, ייתכן שכבר בסוף השבוע, היא תביא עמה את ההזמנות לוועידת אנאפוליס.

   

  כמו כן, מקווים בירושלים שעד בואה של רייס תגובש רשימת המדינות שיוזמנו לאנאפוליס. לפי שעה, ההערכה היא כי הוועידה תתקיים במועדה וההצהרות יינתנו כנראה ביום שלישי, 27 בנובמבר. אולמרט צפוי להמריא לארה"ב בעוד שבוע. אולמרט צפוי להיפגש עם ראשי הקהילה היהודית בניו יורק ולמחרת יגיע לוושינגטון, שם גם ישהה עם פמלייתו.

   

  ביום שני בערב אמור לקיים נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, ארוחת ערב אליה יוזמנו אולמרט והנשיא הפלסטיני, אבו מאזן. ביום שלישי בבוקר, אם הכל יתנהל כמתוכנן, צפויים שלושת המנהיגים, מזכ"ל האו"ם באן קי-מון, הנציב האירופי העליון לענייני חוץ וביטחון חוויאר סולנה, נציבת החוץ וזכויות האדם בניטה פררו וולדנר ואישים אחרים להגיע לאנאפוליס, הנמצאת במרחק כשעה נסיעה מוושינגטון.

   

  במהלך היום הזה אמורים המנהיגים לנאום ולהשמיע את ההצהרה המשותפת. למחרת, ביום רביעי בלילה, צפויים אולמרט ושרת החוץ לבני לשוב לישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט. טס לארה"ב בעוד שבוע
  צילום: אלכס קולומויסקי
  רייס. תבוא לביקור
  צילום: טס שפלן, סוכנות ג'יני
  מומלצים