שתף קטע נבחר

הידינק אחרי הפסד רוסיה בר"ג: "לא היינו שחצנים"

המאמן ההולנדי ניסה להסביר את ה-2:1 בישראל: "היינו יותר מדי רשלנים במסירה האחרונה ויותר מדי נאיבים מול השער. בישראל כולם נלחמו"

רוסיה קיוותה שביום רביעי המשחק היחיד שיעניין אותה יהיה המפגש מול נמושת בית 5, אנדורה. אליניב ברדה ועומר גולן דאגו שהנבחרת של חוס הידינק תיאלץ לפזול ביותר מחצי עין לכיוון וומבלי, ולקוות שקרואטיה תפתיע את אנגליה ותסדר לרוסים את הכרטיס השני מהבית ליורו 2008.

 

 

"אמרתי לשחקנים שאם אפשר להעביר חצי שעה או שעה מבלי שנעשה טעויות בהגנה ומבלי שנספוג שערים אז טעות בהגנה הישראלית יכולה להביא לכך שנוכל לנצח, אבל ספגנו את השער הראשון ואחר כך הישראלים עברו יותר מדי בקלות דרך מרכז המגרש וההגנה שלנו", אמר הידינק במסיבת העיתונאים אחרי ההפסד 2:1 לישראל ברמת גן. במחצית השניה עשינו חילופים והיינו קרובים לנצחון, רק שלמרבה הצער דימיטרי סיצ'ב בעט לקורה".

 

המאמן ההולנדי הוסיף: "הבעיה היתה שהיינו יותר מדי רשלניים במסירה האחרונה, ויותר מדי נאיביים מול השער. זה קורה בנבחרות צעירות, אבל אי אפשר לבצע טעויות כאלה בבוגרות. אנחנו מאוד מאוכזבים כי שלטנו במשחק והיינו קרובים להשגת המטרה. אם אתה לא מנצל את השליטה שלך, אתה לא מנצח. אנחנו חייבים להשתפר, לשחק עם יותר חוכמת רחוב ולא לתת כאלה מתנות, כי יש לנו סגל עם איכות לשבע השנים הבאות".

 

על נבחרת ישראל אמר הידינק: "למרות ששלטנו במחצית השניה ולא ניצלנו את המצבים שלנו, השחקנים הישראלים נלחמו. ישראל זו נבחרת עם אוריינטציה הגנתית. זו זכותם לבחור בטקטיקה זו, כולם נלחמו שם, וזה טוב".

 

לשאלה של עיתונאי אנגלי אם הוא מצפה שנבחרת קרואטיה תראה את אותה מחוייבות כמו ישראל ותנצח בוומבלי ביום רביעי, השיב הידינק: "אני מצפה מקרואטיה שתציג מחויבות ואיכות ושתנצח, כי אם אתה מעיז בוומבלי אתה יכול לנצח. עובדה שראינו את ישראל משחקת אמנם הגנתי, אבל נלחמת".

 

כשהידינק התבקש להתייחס לדבריו של חלוץ הנבחרת הרוסית, אלכסנדר קרז'אקוב, אשר לא שותף במשחק ואמר במהלך השבוע האחרון כי רוסיה תנצח גם אם ישראל תעלה למגרש עם 13 שחקנים, השיב הידינק: "אני לא מתייחס לאם הוא אמר או לא אמר. אני לא יודע אם הוא אמר את זה. לא היינו שחצנים. אין לנו נבחרת שהגיעה להישגים כל כך גדולים, כך שאנחנו לא יכולים להיות שחצניים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים