שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיכטר: אנאפוליס נועדה לגדה, בעזה המצב אבוד
  השר לבטחון ביקר בנתיב העשרה ושמע את מחאות התושבים על ירי הקסאם המתמשך. "פעולה בעזה היא בלתי נמנעת", אמר להם. "אני תובע בממשלה את המשך הפעילות של צה"ל נגד החמאס". חקלאי: "אין לנו חיים. אולי צריך לפנות אותנו מכאן"

  "ועידת אנאפוליס נועדה לייצב את המצב ביהודה ושומרון כי בעזה זה כבר אבוד", אמר הבוקר (יום א') השר לבטחון פנים, אבי דיכטר במהלך ביקור בנתיב העשרה, על גבול רצועת עזה. דיכטר שמע במהלך ביקורו תושבים זועמים שמחו התמשכות ירי הקסאם ועל פגיעות פצצות המרגמה ביישוב.

   

  מחר עתידה הממשלה לדון בשחרורם של כ-500 אסירים פלסטינים, פעילי ארגוני טרור, כמחווה לאבו מאזן לפני ועידת אנאפוליס. אבו מאזן ביקש שחרור של כ-2,000 אסירים אולם ראש הממשלה החליט לאשר רק כרבע מהמספר המבוקש. האמריקנים מעודדים את מתן המחוות לאבו מאזן, במיוחד על רקע צמצום הדיון בסוגיות הליבה של הסכסוך הפלסטיני-ישראלי.

   

  דיכטר סייר בנתיב העשרה, המונה כ-170 משפחות ו-700 נפש, וראה בתים וחממות שנפגעו מן הירי. במהלך סיורו אמר לו יו"ר הוועד החקלאי במושב, שייקה שקד, כי התושבים מבקשים שצה"ל יפעל נגד המשך הירי לעבר היישוב. "אי אפשר לחיות כך, היישוב עלול להתמוטט", הוסיף. בפגישה במועדון היישוב אמר לשר תושב אחר, צור סגל: "אין לנו חיים, צה"ל לא מגיב והמצב רק הולך ומחמיר. אולי שיפנו אותנו מכאן וזהו".

   

  השר לבטחון פנים אמר בתשובה: "אני גר במרחק של כעשרה קילומטרים בלבד מכאן. באשקלון המצב אמנם שונה אך אני מכיר את המצב לאשורו. צריך להביא להרגעת הירי בעזה באמצעות שליטה

   ולא באמצעות השתלטות. לא מספיק להתמודד עם הירי, צריך גם להתמודד עם התעצמות החמאס אשר מכניס לעזה כלי נשק כמו טילי נ"ט, אותם הכרנו מפעילות החיזבאללה נגדנו בלבנון".

   

  אפשר לעצור את ההברחות מעזה בתוך שעה אם המצרים יחליטו על כך, אמר השר. פעולה בעזה, הוסיף, היא בלתי נמנעת. "החמאס הפך לצבא של טרוריסטים, הוא חמוש ובנוי כצבא לכל דבר. אני מציע תוכנית בת שלושה שלבים: פעילות נגד הירי הנמשך, פעילות נגד התעצמות החמאס, ופעילות לפגיעה ביכולותיו. אני תובע בממשלה את המשך הפעילות באמצעות צה"ל נגד החמאס. יש לנו אפשרות לעשות זאת בניגוד ללבנון. שם החיזבאללה אינו שלוח הממשל ואינו חלק ממנו והיתה בעיה לפגוע בריבונות הלבנונית ואילו כאן החמאס בעזה הוא הממשל ומוגדר על ידינו כישות עויינת, המאפשרת פעולה", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ניב קלדרון
  השר דיכטר. ביקור בטווח הירי
  צילום: ניב קלדרון
  צילום: אמיר כהן
  פגיעה ישירה בנתיב העשרה. ארכיון
  צילום: אמיר כהן
  מומלצים