שתף קטע נבחר

המרצה למילואימניק במדים: צא החוצה

סטודנט שסיים שירות מילואים ארוך, הגיע כשהוא לבוש מדים להרצאה במכללת ספיר. המרצה הערבי לא אהב שלובש מדים נכנס לכיתה ולכן הוא דרש ממנו לצאת החוצה. סטודנטים אמרו כי המרצה אמר למילואימניק: "אני לא מלמד חיילים, שוטרים וקצינים במדים"

אין כניסה ללובשי מדי צה"ל: סטודנט לקולנוע במכללת ספיר, שנכנס לכיתת הלימוד כשהוא לבוש במדים, התבקש על-ידי המרצה לצאת מהכיתה.

 

סגן (מיל) אייל כהן, קצין מודיעין, הגיע השבוע לאחר שירות מילואים ארוך ומתיש ללימודי קולנוע שנה ב' במכללת ספיר. אבל גם הוא לא ציפה לקבלת פנים כזו. "הוא נכנס לכיתה, וכשהוא עמד בפתח עצר אותו המרצה הערבי, שסירב להכניס אותו לכיתה. המרצה עצר את השיעור ואמר לו, 'אני לא מלמד חיילים, שוטרים וקצינים במדים'. הוא היה די המום", סיפר סטודנט במכללה.

 

כהן המופתע סירב לצאת מהכיתה, הוא ניסה למחות, אך המרצה סירב לתת לו לדבר. "אייל התיישב בכיתה וסירב לצאת", מספרים החברים.

 

אבל לדברי סטודנטים במכללה, בכך לא תם העניין. "המרצה כנראה לא אהב את נוכחותו של כהן בשיעור. במהלך השיעור הוא זרק לעברו אמירות ועקיצות, כמו 'כן המפקד', דיבר על צה"ל בהקשר שלילי, כשכל הזמן הוא מביט אליו" סיפרו החברים.

 

במהלך השיעור הצליח כהן בכל זאת לנסות ולומר את דבריו, אך לדברי הנוכחים בקורס הפסיק אותו המרצה. "אני אמרתי שאני לא מלמד קצינים וחיילים, בשיעור הבא תגיע עם לבוש אזרחי ואני אתן לך עשר דקות לומר את דבריך", אמר לו המרצה.

 

כהן חש כעס לא רק על דברי המרצה, אלא בעיקר נוכח שתיקתם של הסטודנטים האחרים שאיש לא מחה או יצא החוצה. "חשבתי שבמעמד כזה הסטודנטים היו צריכים לצאת החוצה, די הופתעתי שאיש לא אמר מילה בעניין ולא עשה כלום", סיפר כהן לחבריו לאחר השיעור. חבריו של כהן מספרים כי הוא היה נסער מאוד ואף אמר כי לא יעבור על כך לסדר היום.

 

חבריו של כהן אומרים כי הם לא הופתעו מדבריו של המרצה: "מדובר במרצה שמביע דעות דומות במהלך השיעורים. הוא כינה בעבר את צה"ל צבא כיבוש והרבה לדבר על צה"ל לא באופן חיובי בלשון המעטה, אבל כאן נראה שנחצה בכל זאת קו אדום והמכללה צריכה בהחלט לטפל בכך".

 

לדבריהם כהן ביקש להגיש תלונה, אך הוא מבקש להדגיש כי אינו רוצה בפיטוריו של המרצה. "אלא רק שיבהירו לו את נורמות הלימודים במקום שבו לומדים לא מעט חיילי מילואים".

 

ממכללת ספיר נמסר בתגובה כי הגיע אל הנהלת המכללה מכתב אנונימי נגד המרצה, שרק לאחר כמה שעות התברר כי מדובר במקרה של כהן. "המרצה שוהה כעת בחו"ל ועם שובו נברר את הפרטים ואז תימסר תגובה מסודרת", נמסר מהמכללה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליז אבוטבול
אייל כהן. נשאר בכיתה
צילום: ליז אבוטבול
מומלצים