שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אושרו הטבות בלימודים ובמסים למילואימניקים
  פעמיים נאלץ שר הביטחון לדחות את ההחלטה על הטבות לחיילי מילואים ברגע האחרון, לפני ישיבת הממשלה. היום סוף סוף יושרו ההדורים ואושרה הצעת ההחלטה, לפיה מילואימניקים יזכו להקלות בלימודים אקדמיים, לנקודות זיכוי במס ועוד שלל הטבות

  הממשלה אישרה בצהריים (יום ב') פה אחד את הצעת ההחלטה שהגיש שר הביטחון, אהוד ברק, להענקת הטבות לחיילי המילואים. על פי ההצעה, החיילים יזכו להקלות בלימודים אקדמיים ובמסים.

   

  טרם אישור הצעת ההחלטה יושרו ההדורים בין משרדי הביטחון והאוצר, וסוכם על דרך להקלה במס באמצעות נקודות זכות.

   

  בהצעת ההחלטה שאושרה בידי השרים נכללים הסעיפים הבאים:

  • החזר מס שווה ערך לשתי נקודות זיכוי שנתיות לחיילי מילואים פעילים בעלות שנתית של עד 200 מיליון שקלים לשנת 2008 ושל עד 450 מיליון שקלים לשנת 2009 ואילך. גובה ההחזר והטבות נוספות יחושב בהתאם לתקופות שירות המילואים השנתיות.

   

  • הגדלת התגמול המיוחד בדרך של הוספת מרכיב גילום מס לערך התגמול המיוחד כפי שמחושב על פי חוק.

   

  • מתן עדיפות במכרזים לרכישת זכויות במקרקעין של מנהל מקרקעי ישראל.

   

  • שיעורים מופחתים לאגרות המוטלות על ידי רשות הרישוי במשרד התחבורה ועל ידי מנהל האוכלוסין במשרד הפנים, וכן לשירותים ממשלתיים נוספים.

   

  • הענקת מלגות וסיוע בשכר לימוד, בדרך של הכרה בשירות מילואים פעיל כפעילות חברתית המזכה במלגת פר"ח.

   

  • הכרה בתקופת השירות במילואים בדומה לתקופת שירות סדיר, בשינויים המחויבים – לעניין הקריטריונים לזכאות להלוואות דיור. לחילופין, יינתנו תנאים מועדפים לחיילי מילואים פעילים בהלוואות לדיור.

   

  • מתן עדיפות לחיילי מילואים פעילים בקבלה לתפקידים בשירות המדינה.

   

  היסטוריה של עיכובים

  בישיבת הממשלה הקודמת, כמו גם בזו שקדמה לה, ביטל ברגע האחרון שר הביטחון ברק את ההחלטה על מתן הטבות לחיילי המילואים. בשבוע שעבר עשה זאת על רקע המחלוקת עם משרד האוצר, שסירב להעניק את זיכוי נקודות המס. במהלך השבועות האחרונים ניסו שר הביטחון וסגנו מתן וילנאי להעביר החלטה למתן הטבות למילואימניקים המשרתים שירות פעיל בצה"ל.

   

  בשל מורכבות הנושא והעובדה שמספר שרים גדול מעורב במתן ההקלות, נמשך תהליך ההחלטה זמן רב. בישיבת

  הממשלה לפני כשבועיים אמורה הייתה לעלות החלטת ההצעה בנושא, אך היא נמשכה ברגע האחרון. בשבוע שעבר, כך היה נדמה, הנושא אמור היה לידון בפני השרים לצורך קבלת החלטה אולם שוב נמשך משולחן הדיונים ברגע האחרון.

   

  בשל העיכובים, מיהרו ארגוני המילואים, פורום החפ"שים, פורום המג"דים, מח"טים, טייסי המילואים וכן תנועת בלת"מ, לשגר מכתב נזעם לשר הביטחון אהוד ברק ולסגנו מתן וילנאי. שר הביטחון הבטיח מצידו כי החוק יובא בסופו של דבר לאישור הממשלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיילי מילואים. יש הטבות
  צילום: דובר צה"ל
  שר הביטחון ברק
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים