שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גיחת בזק לשארם: רה"מ ייפגש מחר עם מובארק
  בסוף השבוע יארח הנשיא המצרי את חברי הליגה הערבית בקהיר, ויגבש עמם עמדה אחידה לקראת אנאפוליס. רגע לפני, יגיע אולמרט לשארם ויוועד עם מובארק. גורמים מדיניים מעריכים: מובראק יוכל לשכנע את הסעודים והסורים להשתתף במפגש
  גיחת בזק לשכנה מדרום: שבוע בלבד לפני ועידת אנאפוליס, ובניסיון לתיאום מהלכים אחרון, מתכוון ראש הממשלה אהוד אולמרט לצאת מחר לשארם א-שייח' ולהיוועד עם נשיא מצרים, חוסני מובארק. על דבר הפגישה סוכם אמש, במהלך ביקורם במצרים של יו"ר הסגל בלשכת ראש הממשלה, יורם טורבוביץ', וראש הסגל המדיני שלום תורג'מן.

   

  אולמרט ומובארק ידונו בציפיות מוועידת אנאפוליס ובמשא ומתן עם הפלסטינים שייפתח לאחר הוועידה. כמו כן יערכו מפגש הכנה לקראת פגישת שרי החוץ של הליגה הערבית בקהיר ביום שישי. חברי הליגה ידונו בהשתתפותן בוועידת אנאפוליס וצפויים לעסוק בגיבוש עמדה אחידה לקראת כינוס ועידת השלום. העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון, דיווח כי הדיונים יתקיימו בראשותה של סעודיה ובהשתתפות מזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא.

   

  הנשיא מובארק נחשב לשותף בכיר במשא ומתן עם הפלסטינים וכמו כן לציר מרכזי חשוב בליגה הערבית, אותה יארח בסוף השבוע. בפגישת הליגה הערבית צפויים להשתתף בין היתר גם נציגיה של סוריה ונציגי המלך הסעודי, אשר טרם הודיעו רשמית על בואם לאנאפוליס.

   

  40 הזמנות ייצאו מחר

  אולמרט מעוניין ליצור תדמית של תמיכה פאן-ערבית למהלך המדיני אשר מתחיל באנאפוליס ביום שלישי הבא, ועל כן חשיבות המפגש במצרים. גורמים מדיניים בירושלים מעריכים כי מובראק מסוגל לשכנע הן את הסעודים והן את הסורים להשתתף במפגש ובואן של שתי המדינות הללו יפתח את הדלת בפני מדינות ערביות נוספות באזור, אשר טרם הודיעו על בואן.

   

  מחר צפוייה מזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס לחלק את ההזמנות ל-40 המדינות

   המשתתפות בוועידה. חלק מהמדינות, בעיקר אלו מהליגה הערבית, יודיעו על הצטרפותן רק לאחר המפגש הערבי בקהיר. עם זאת, צפויה השתתפותם של מזכ"ל האו"ם באן קי מון, הנציב האירופי העליון למדיניות חוץ וביטחון חוויאר סולאנה, נשיאות האיחוד האירופי בראשות פורטוגל, מדינות הקוורטט, ועוד עשרות מדינות מאירופה, אפריקה אסיה והמזרח התיכון

   

  וכך יראה לוח הזמנים המתגבש של הוועידה: ביום שני הקרוב צפוי ראש הממשלה, יחד עם השרים ברק ולבני, להתחיל בשורת מפגשים בוושינגטון. בערב, צפויה ארוחת פתיחה, שתארגן מחלקת המדינה בהשתתפות בוש, אולמרט ואבו-מאזן. למחרת בבוקר ייסעו המנהיגים והמשלחות לאנאפוליס. המפגש האחרון ייערך בין בוש, אולמרט ואבו-מאזן בשעות הצהריים המאוחרות, אז צפויה ההצהרה המשותפת או הצהרות נפרדות של המנהיגים. לאחר מכן צפויים נאומים של השרים בכינוס שיכלול, רובו ככולו, את שרי נציגי כל המדינות המשתתפות. אולמרט צפוי לצאת ביום רביעי בלילה לוושינגטון.

   

  בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט ומובארק, במפגש קודם
  צילום: משה מילנר, לע"מ
  הסורים יבואו? האקדמיה באנאפוליס
  צילום: איי פי
  מומלצים