שתף קטע נבחר

בצהריים: רעידת אדמה הורגשה בכל רחבי הארץ

מערכת ynet הוצפה בפניות גולשים, שחשו כמה שניות של זעזוע. מירושלים, תל-אביב, חיפה ובדרום זרמו הדיווחים: הכיסאות והשולחנות זזו, יחד עם האדמה. מהמכון הגיאופיזי נמסר כי מדובר בשני רעשים - בעוצמה של 3 ו-4.2 בסולם ריכטר. "גל התקרב אלי כמו בסרטים", משחזרת מנהלת חוף במוקד הרעש, ים המלח

האדמה שוב רעדה: שני רעשים - הראשון בעוצמה של 3 בסולם ריכטר והשני בעוצמה של 4.2 - הורגשו לפני הצהריים (יום ג') בכל רחבי הארץ.  

 

הרעידה הראשונה הייתה בשעה 11:15 והשנייה מיד אחריה. מערכת ynet הוצפה בפניות גולשים, שסיפרו כי חשו היטב ברעש. מהמכון הגיאופיזי נמסר כי הרעידות אכן הורגשו בכל רחבי הארץ, והמוקד - בצפון ים המלח. ממד"א ומהמשטרה נמסר כי לא ידוע על נפגעים בנפש או על נזקים.  

 

רמי הופשטטר, מנהל המכון הגיאופיזי, הסביר בשיחה עם ynet: "מדובר

 ברעידה בינונית בעוצמתה, אבל מספיק חזקה כדי שתורגש באזורים רבים ברחבי הארץ. קיבלנו דיווחים על כך שהרעידה הורגשה בחיפה, באשקלון וכמובן בירושלים - הקרובה למוקד הרעש. אנחנו בטוחים שהרעידה הורגשה גם אצל שכנינו הירדנים".

 

"הרעידה", הוסיף מנהל המכון, "לא מפתיעה, משום שיש פעילות באזור ים המלח, לפעמים מרובה ולפעמים פחותה, ומי שטען אחרת - קיבל את ההוכחה הברורה הבוקר. יחד עם זאת, אי אפשר להסיק שום מסקנות ברורות לגבי העתיד. מדינת ישראל נערכת משנת 1999 לרעידת אדמה, אבל תמיד אפשר לעשות עוד כדי לשפר את ההיערכות".  

 

כמו גל ענק שמתקרב

דינה דגן, מנהלת חוף "ביאנקיני" בצפון ים המלח, חשה היטב ברעש: "זה היה ממש מפחיד, הכל התחיל לרעוד ופתאום ראיתי גל עולה מים המלח לכיווני ונדמה היה שהוא בא אלי. זה היה אמנם שניות אבל זה היה מבהיל - משהו שרואים בסרטים, היו כמה דקות של חרדה אמיתית. הרעידה היום הייתה פחות חזקה מהפעם הקודמת, אבל זה היה עדיין מפחיד".

 

"כולם הרגישו את זה, אבל נשארנו רגועים", סיפר אילון ממקום עבודתו בהרצליה. "זה נמשך 5 עד 10 שניות". "הכיסאות והשולחנות זזו", סיפר תושב ירושלים, מהקומה הרביעית. "כולם במשרד הרגישו את הרעד, זה נגמר אחרי כמה שניות". אלי מפתח-תקווה: "אני ועוד כמה עובדים הרגשנו איזו רעידה. ראש הצוות קפצה, הכיסא שלה זז".

 

מיכה בצלאלי מבנימינה לא התרגש במיוחד: "הרגשתי שמישהו מהכיסא דוחף אותי פעמיים, אבל לא היה שם אף אחד. אמרתי לעצמי: וואלה, אולי זו רעידת אדמה".  

 

ירון, המתגורר בקומה השביעית בקריית אונו, אמר ל-ynet: "כל הבית רעד

יותר מ-30 שניות. זה היה מפחיד, זו הייתה רעידה די חזקה יחסית למה שהיה לפני שנה". אוהד בן עמי מירושלים: "האדמה רעדה ממש. כל מי שלידי עדיין בשוק. הכל רעד בבניין שבו אני עובד. זו הייתה רעידה לכמה שניות, לא יותר, אבל היא הייתה מאד חזקה".  

 

בשנים האחרונות רעדה הארץ מספר פעמים. החזקה שבהם הייתה לפני כשלוש שנים - בעוצמה של 5.2 בסולם ריכטר. כמה בני-אדם נפצעו אז ומספר מבנים נסדקו. לפני שנה הורגשו שתי רעידות בעוצמה בינונית, בדרום ובמרכז.  

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
המוקד: באזור ים המלח
צילום: רויטרס
מומלצים