שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פורסמה רשימת האסירים שישוחררו לפני הוועידה
  431 שמות מופיעים ברשימת האסירים המיועדים לשחרור. אם לא יהיו התנגדויות, והחנינות יוענקו כמתוכנן, ישוחררו האסירים לפני ועידת אנאפוליס. בניגוד לעבר, ברשימה גם אסירים שנשפטו לתקופות מאסר ארוכות יחסית. מרביתם נשפטו לעונש של עד 10 שנים

  באתר שירות שירות בתי הסוהר פורסמה הערב (יום ג') רשימת 431 האסירים הביטחוניים המיועדים לשחרור כמחווה של ישראל לאבו מאזן, לקראת ועידת אנאפוליס. השחרור יתבצע כמחווה לאבו מאזן לקראת ועידת אנאפוליס, בהתאם להבטחת ראש הממשלה.

   

  שלא כבעבר, הרשימה מכילה גם אסירים שנשפטו לתקופות ארוכות יחסית, אך כולם ריצו כבר לפחות את מחציתה. רוב האסירים ברשימה נשפטו למאסר של עד עשר שנים. שניים, שהורשעו בהחזקת נשק וחומרי חבלה, נידונו ל-15 שנות מאסר ונותרו להם עוד תשע שנים בכלא. 10 אסירים נגרעו מהרשימה לאחר שסירבו לחתום כי הם חברים בפתח.

   

  אתמול אישרה הממשלה באופן עקרוני את שחרור האסירים והיום התקיימה ישיבה במשרד המשפטים, שם גובשה הרשימה שהועברה לשב"ס. בעקבות ההחלטה לשחרר את האסירים נערכים בשב"ס לקראת השחרור. פרסום הרשימה נועד לאפשר לאזרחים המתנגדים לשחרור להגיש עתירות לבית משפט נגד השחרור עצמו או נגד אסיר מסויים. כמו כן, שחרורם של חלק מהאסירים דורש את חתימת אלוף הפיקוד הרלוונטי, או נשיא המדינה.

   

  מחר יערוך ניצב השב"ס, רב גונדר בני קניאק, ישיבה עם הגורמים המעורבים בשחרור
  בשירות בתי הסוהר ושם יוחלט איך יתבצע השחרור. בפעם האחרונה ששוחררו אסירים בטחוניים, בחודש ספטמבר לרגל הרמדאן, בוצע השחרור בכלא קציעות שבדרום הארץ. ההערכה היא שגם הפעם השחרור ייעשה בכלא קציעות. לפני השחרור יאותרו האסירים בבתי הכלא שבהם הם מוחזקים, יעברו זיהוי ויועברו לקציעות ע"י יחידת הליווי "נחשון" של השב"ס.

   

  בכלא קציעות שם ירוכזו האסירים המיועדים לשחרור יעברו האסירים תהליך שכולל בדיקות רפואיות, ביקור של נציגי הצלב האדום, זיהוי ודאי נוסף וחתימה על התחייבות שלא לעסוק שוב בטרור. לאחר תהליך השחרור בכלא הם יועברו תחת אבטחה כבדה של יחידת נחשון. אם יהיו ברשימה אסירים מרצועת עזה הם יועברו לאחד המחסומים ברצועה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים