שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סחתיין על הגופה

  אהבתם אותו כשהוא פשפש במוות ב"עמוק באדמה", המשכתם לאהוב אותו כשהוא הפך לזרוע הבלתי חוקית של המשטרה. לרגל עליית העונה השניה של "דקסטר", מייקל סי הול מסביר למה הוא מעריץ את הרוצח הסדרתי שרוצח רוצחים סדרתיים

  לדקסטר מורגן, כמו לכולנו, יש אובססיות ודחפים. כשהשמש זורחת הוא כולא אותם בתוכו. כשהחשיכה יורדת הוא משחרר אותם לחופשי. בשעות היום דקסטר הוא איש מעבדה מסוגר ומאופק ממיאמי, המחזיק בג'וב הנחשק בתחנת המשטרה המקומית - חוקר רצח המתמחה באנליזות של תבניות דם שפוך. בשעות הלילה הוא משחרר לחופשי את יצריו הפסיכופתיים, והופך לשופך דם מסוג חדש: רוצח סדרתי של רוצחים סדרתיים שמשטים במערכת החוק. דקסטר הוא הדמות הראשית בסדרה "דקסטר" של רשת הכבלים "שואוטיים", והוא סוג של גיבור אמריקאי חדש.

   


  מייקל סי הול. "מקווה שלא יבהלו ממני ברחוב אם אבוא לבקר"

   

  אבל דקסטר הוא לא רק רובין הוד של הנרצחים הסדרתיים. בעונה השנייה צצות עדויות רבות לאופיו הרצחני של דקסטר, ויתכן שהצופים יאהבו אותו מעט פחות. מייקל סי הול ("עמוק באדמה"), שמגלם אותו, מספר במסיבת עיתונאים טלפונית שהוא רואה אחרת את הדברים.

   

  "אין ספק שדקסטר אינו נורמלי, אבל הוא דמות שהצופים ימשיכו להזדהות איתה, והיא תמשיך לעורר אהדה ועניין למרות התכונות האבנורמליות שלו. אני חושב שהעונה הזאת מעמידה את הצופים במבחן, אבל גם דקסטר עומד בה במבחנים שונים". אומר הול, שמתמחה בדמויות שמתמודדות עם גילויים והסתרות. המציאות מצדדת בסי הול. הפרק ששודר אתמול בארה"ב שבר שיא ברשת "Showtime", וכרגע הוא הפרק הנצפה ביותר ברשת, כשהוא משאיר מאחור את השיאנית הקודמת - soul food" מ- 2004. בשיחה עמו הוא חד וסרקסטי, בדיוק כפי שהייתם מצפים ממי שגילם דמויות מורבידיות כמו דייויד, הקברן הגיי מ"עמוק באדמה", ודקסטר עצמו. הוא מזדהה עם הפרסונה המיוסרת העכשווית שהוא מגלם, באופן מפחיד כמעט.

   

  "למרות הטענות שיש לו לב קפוא, אני מחבב אותו אפילו עוד יותר בעונה השנייה", הוא אומר ומסביר. "אני כשחקן צריך לחמם את ליבי אליו, כי ככל שדקסטר לומד יותר על עצמו, כך אני נקשר אליו יותר. הוא מסוכן מאוד, אבל לוקח אחריות מיוחדת על המסוכנות הזאת ואני מעריץ אותו על כך. עכשיו יש לי קרקע שאני יכול לצמוח ממנה וזה מעשיר את הדמות".

   

  בעונה השניה מתגבר משחק העכבר והחתול ודקסטר מאבד חלק מהעכבות שלו, לטובה ולרעה. לפי הול, בעוד העונה הראשונה עסקה במה שמתרחש בחייו של דקסטר, השניה תעבור להתמקד במהות שלו. "בעונה הזאת הכל הרבה יותר כאוטי ומעורבל, בעוד שבעונה הקודמת הסדר עוד איכשהו נשמר". אומר הול. "הקשר שלו עם ריטה נפגע בגלל חשדות, הוא מתחזה לנרקומן, הולך לפגישות של נרקומנים אנונימיים ומשתחרר שם, אבל גם גורר תהיות אצל הסובבים אותו, כל מסכת האירועים בעונה זאת מזכירה קבוצה של צלחות שמסתחררות בו זמנית".

   

  כמה זמן לדעתך תימשך שהסדרה כשדקסטר מסתובב חופשי?

   

  "כשסיימנו את העונה הראשונה לא היה לי מושג לאן דברים ילכו. היא היתה נהדרת ורוב הדברים הגיעו לכדי פתרון, אבל בסוף העונה השנייה יתרחש גילוי שעשוי להביא את דקסטר למקום חדש. זה נכון שאנחנו לא יכולים להתענג על חיי היומיום של דקסטר וכל הדמויות האחרות, כי התוכנית חייבת לנוע קדימה כמו כריש, אז היא אולי לא תמשיך אל האינסוף, אבל אני מבטיח שנעשה עונה שלישית".

   

  איך אתה מתמודד עם ערמת הגופות ושלוליות הדם שמזדמנות בדרכך בכל פרק?

   

  "כל עוד הדם והמעיים השפוכים מלאכותיים, הגופות מזויפות והאיברים מכוסים בסירופ תירס וצבע מאכל אדום במקום דם – אני לגמרי בסדר עם זה. ברגע שאדרוך על סט ואגלה שמשתמשים בו בגופה מרוטשת אמיתית, אני חושב שכנראה אוותר על ארוחת הצהריים שלי, בין אם אהיה לפניה או אחריה".

   

  בעונה הזאת אתם נפרדים מהספר עליו התבססה הסדרה.

   

  "כן זה מפחיד אבל גם משחרר. בעונה הקודמת נקשרו כל הקצוות אבל היא הותירה את דקסטר פצוע, וכל אירוע חדש נשפך לתוך הפצעים האלה ומרתיח את המרק. הכותבים מאוד נהנו מההזדמנות החדשה הזאת".

   

  יש בך צד שמאפשר לך להזדהות גם עם הצדדים המאוד שליליים של הדמות?

   

  "אני מניח שיש את האספקט הזה באישיות שלי. יש לי ראייה מסוימת על העולם שאני מצליח ליישם בתוכנית".

   

  איך מומחי רוצחים סדרתיים הגיבו על הופעתך?

   

  "לא קיבלתי שום פידבק מאז עליית הסדרה. אבל כשצילמנו את הפיילוט במיאמי, ישבתי עם אנליסט של מחלקת המשטרה והוא הראה לי איפה הוא עובד ותיאר בפני איך זה לעבוד כמומחה לחקר מקרי מוות בתחנת משטרה, בה אתה מוקף בשוטרים ונאלץ להתעסק גם במאבקים פוליטים. זה סייע הרבה לקביעת הדינאמיקה בין דקסטר וכמה מהקולגות שלו, במיוחד עם דוקס, שאגב הופך להרבה יותר עצבני בעונה השנייה".

   

  מעניין שגם דקסטר וגם הדמות הקודמת שגילמת מפשפשים במוות.

   

  "דקסטר הוא יותר בצד שמספק מוות, דייויד היה בעל לב פועם מאוד בעוד שדקסטר בטוח שאין לו לב בכלל. הדמויות האלה מצטלבות במספר דרכים, אבל בבסיסן הן פונות לכיוונים שונים מאוד. לשניהם יש סוד, אבל השלדים שדקסטר מחביא בארון שלו הרבה יותר מאיימים והארון שלו הרבה יותר מרווח". 

   

  אתה לא חושש מליהוק קבוע, אפל משהו?

   

  "לא התלבטתי הרבה אם לשחק מנהל בית לויות גיי, ולא היו לי הרבה עכבות בגילום רוצח סדרתי. אם אנשים נוטים לזהות אותי עם הדמות שאני מגלם, אני מניח שזה דבר טוב. עדיף מאשר שמישהו יגיד 'ברור לי מהצפייה שאתה לא הרוצח סדרתי שאתה מגלם'".

   

  חשבת לשחק פעם בקומדיה רומנטית?

   

  "אם יציעו לי – אולי ביום מן הימים. אני חושב שגם בדקסטר יש אלמנטים רומנטיים. אם תדביקו יחד את הסצינות שלו עם ריטה תגלו שההתנהלות ביניהם היא די קומית ורומנטית, רק עם סאבטקסט מעט שונה מהרגיל בז'אנר הזה".

   

  מה אתה חושב על העובדה שאתה מאוד מוכר בישראל בגלל "עמוק באדמה" ו"דקסטר"?

   

  "אני שמח על זה, כי זו לא מדינה שפשוט לה להתמודד עם מוות, ומקווה שלא יבהלו ממני ברחוב אם אבוא לבקר".

   

  "דקסטר 2", ימי ד' 22:20. ושידור נוסף בימי שבת 22:00, yes stars 2

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "לא התלבטתי הרבה אם לשחק מנהל בית לויות גיי". מייקל סי הול ב"עמוק באדמה"
  לאתר ההטבות
  מומלצים