שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  תושבי אשדוד דורשים בית חולים: דמנו נשפך

  כ-900 תושבי אשדוד הפגינו מול משרד ראש הממשלה ודרשו לקיים החלטת ממשלה משנת 2002, לפיה ייבנה בעיר בית חולים. "אולמרט שופך את דמם של תושבי אשדוד", טענו

  בינואר 2002 החליטה הכנסת על הקמת בית חולים באשדוד, שהיה אמור להיבנות תוך חמש שנים. היום, כשש שנים אחרי, בית החולים טרם נבנה והממשלה ביטלה למעשה את ההחלטה. 900 תושבי אשדוד הפגינו הבוקר (יום ד') מול משרד ראש הממשלה בירושלים בדרישה להקים את המרכז הרפואי.

   

  המשתתפים בהפגנה דרשו את להתחיל בבניית בית החולים באופן מיידי, כשחלקם נשאו שלטים: "אולמרט שופך את דמם של תושבי אשדוד". את ההפגנה אירגן מטה המאבק, בראשותו של ממלא מקום ראש העירייה, ד"ר יחיאל לסרי, שהוא רופא במקצועו.

    

  אשדוד היא העיר החמישית בגדולה בארץ עם 235 אלף תושבים. בתי החולים הקרובים לאשדוד הם "קפלן" ברחובות ו"ברזילי" באשקלון, המרוחקים יותר מ-25 קילומטרים מהעיר. בשעות פקוקות זמן ההגעה אליהם עלול להאמיר עד ל-50 דקות. בנוסף לכך, בתי חולים אלה לא כוללים מחלקות חיוניות, כמו למשל פגיעות ראש או חולי סרטן שזקוקים לטיפול, ונאלצים לנסוע לבית חולים "סורוקה" בבאר שבע.


  בתי החולים ה"קרובים" נמצאים במרחק 25 ק"מ. ההפגנה (צילום: לימור אדרי)

   

  ב-2003 עתרה עיריית אשדוד לבג"ץ נגד המדינה בבקשה להשיב מדוע בית החולם לא הוקם ובשבועות האחרונים החלו בעיר במאבק ציבורי.

   

  לפני כחודש התארח באשדוד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, והבטיח שיוקם בית חולים בעיר. אלא שבמקביל פירסם משרד

  האוצר, במסגרת חוק ההסדרים, סעיף שמבטל את הקמת בית החולים. הסעיף הוקפא לאחר פניית העירייה, אך הוחלט להעלותו רק בתחילת 2008.

   

  השבוע הודיעה הממשלה כי היא מפרסמת הודעה להגשת הצעות על ידי יזמים לבניית בית החולים, אולם באשדוד סבורים שההודעה על כך נעשתה השבוע רק בשל דיון שאמור להתקיים בבג"ץ. לראייה, הם טוענים, הממשלה מסרבת להוציא את הסעיף המדבר על ביטול החוק להקמת בית החולים מתוך חוק ההסדרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "אולמרט שופך את דמנו". ההפגנה
  צילום: לימור אדרי
  העיר החמישית בגודלה בארץ. ההפגנה
  צילום: לימור אדרי
  מומלצים