שתף קטע נבחר

מי זה נכה רגשית, ולמה הן מתאהבות בו

הוא שונה מאוד מהמניאק שגורם לבחורות להתאהב בו כדי להשיג את המטרה ואז נעלם. הנכה רגשית נוהג ביושר ואומר מראש לבחורה שהוא לא יכול להתאהב ושלא יקרה ביניהם שום דבר רציני. כאן נכנסת לפעולה אמא תרזה ששוכנת בתוך הרבה בחורות, ובמקום "אני לא יכול להתאהב" הן שומעות "יש בתוכי נפש רכה ועדינה שהעולם פגע בה ולכן אני מסתגר"

אופנוע עצר בצד השני של הכביש, הרוכב ישב עליו והסתכל עלינו. "זה הוא?" שאלתי אותה לאחר מספר שניות, כשלא נראה שהיא מבחינה בו או שהוא עומד להתקדם לכיווננו.

 

"כן", ענתה והסתכלה אליו. הוא המשיך לשבת שם. נפנפתי אליו נפנוף עליז ומוגזם, הוא נופף בחזרה בחוסר התלהבות, בא עם האופנוע אלינו, הוריד את הקסדה רק כשראה שאנחנו לא עומדות לקום ונשאר ישוב, מבדיל עצמו מאיתנו, יוצר חומה גלויה של עוינות.

 

אז זהו, זה הוא, הבחור שביליתי שעות בדיבורים עליו בלי להכיר אותו אפילו, זה שגורם לה לצאת מדעתה, לרדוף אחריו, לשנוא את עצמה, לשנוא אותו אבל גם לחפש את חברתו באובססיביות, בתערובת משונה של שמחה ושנאה עצמית.

 

והוא שמוק.

 

בדקות הספורות שהייתי במחיצתם לא יצאה לו מילה נחמדה מהפה, לעומת זאת היתה לו תשובה מהירה ומגעילה לכל דבר שהיא אמרה. אפילו כשהתעניינה בשלומו כי הוא חזר בדיוק מרופא - הוא מצא דרך להפוך את ההתעניינות החביבה שלה למושא לעג.

 

ישבתי בשקט, מסתכלת המומה איך החברה היפה, המבריקה, הציניקנית הזריזה, זו שכל כך הרבה גברים רוצים אבל לא מצליחים לעמוד בקצב שלה, משעממים אותה – בולעת את העלבונות בשתיקה, כאילו זה נורמלי ואין כאן שום בעיה. רציתי לקום, לסנן "אתה פשוט אפס" וללכת, אבל לא רציתי לפגוע בה, אז החזרתי לו כמה הערות ציניות, מנסה לשמור עליה, והלכתי.

 

"אני כבר כל כך בפנים, שאני כמו אשה מוכה"

והיום, כשהיא התקשרה בנוהל הרגיל של בחורות, לראות מה אני חושבת עליו, ונתתי לה את דעתי הכנה - היא היתה המומה לשמוע אותה. "מה, זה באמת נראה ככה מהצד? טוב שאת אומרת לי את זה, אני כבר כל כך בפנים, שאני כמו אשה מוכה, לא מצליחה לראות כמה הוא פוגע בי".

 

והיא לא היחידה. כמעט כל בחורה מכירה מישהי שהיתה בקשר כזה או היתה שם בעצמה. הנשים הכי גאות, הכי חזקות, מוצאות את עצמן רודפות אחרי בחור, מתחננות לתשומת ליבו, משפילות את עצמן, נשבעות שזה נגמר כשההשפלה גדולה מדי – וחוזרות לקבל עוד.

 

האירוניה הגדולה היא ש"קשר" כזה יכול להתקיים רק עם סוג מסוים של בחורים, נכים רגשית, לא חומר לבניית חיים משותפים ביחד. רוב הבחורות היו מעיפות את הבחור הזה לכל הרוחות אחרי שהיו משיגות אותו. אבל הן אף פעם לא משיגות אותו, אז הוא נשאר החלום הבלתי מושג, במקום להיות הסיוט שרוצים להיפטר ממנו.

 

מיהו בעצם הנכה רגשית?

 

הנכה רגשית שונה מאוד מהמניאק הממוצע שגורם לבחורות להתאהב בו כדי להשיג את המטרה (נו, סקס) ואז נעלם. הנכה רגשית נוהג מראש ביושר מלא ואומר לבחורה שהוא לא יכול להתאהב ושלא יקרה ביניהם שום דבר רציני. כאן נכנסת לפעולה אמא תרזה ששוכנת בתוך הרבה בחורות, ובמקום "אני לא יכול להתאהב" הן שומעות "יש בתוכי נפש רכה ועדינה שהעולם פגע בה ולכן אני מסתגר". הן מתעלמות מכל הרמזים ומחליטות שכמו הנסיך ביפהפיה הנרדמת, הן אלה שיוציאו אותו מהתרדמה הרגשית שהעולם האכזר הפיל עליו, ירפאו אותו מפצעיו וידהרו איתו לעבר השקיעה.

 

אז הן מנסות, ומנסות עוד, משלימות עם התנהגות שבדרך כלל לא היו עוברות עליה בשתיקה, בולעות את הגאווה שלהן, ממשיכות למרות הכאב, נחושות בדעתן לרפא אותו, או אולי חדורות ברוח תחרותית – רוצות לכבוש את ההר הזה, להגיע למקום שאף בחורה לא הצליחה להגיע אליו.

 

ולפני שהן שמות לב הן מוצאות את עצמן שולחות לו סמסים בלי הכרה, מתקשרות אליו שוב ושוב, שמחות בכל פעם שהוא מסכים להיפגש איתן, מבטלות את עצמן לחלוטין בשביל לזכות בכמה דקות חסד בחברתו.

 

מציגות בהתגוננות את הפירורים שהוא זורק להן

כשהחברים המודאגים מעירים על ההתנהגות הבלתי אופיינית, הן ממציאות שלל תירוצים ססגוניים, מציגות בהתגוננות את הפירורים שהוא זורק להן, מנסות למצוא בהם התקדמות. למשל, הנכה רגשית עשוי להוציא מבחורה שבדרך כלל דורשת יחס של בת מלוכה משפט נוסח "אז שכבנו אתמול ואז הוא אמר לי שאני צריכה ללכת כי הוא רוצה לראות משחק כדורגל ושאין לו כוח להקפיץ אותי, אז חזרתי לבד, בגשם, עם החולצה החצי שקופה שלבשתי לכבודו. אבל איזה חמוד, היום הוא שאל אותי בסמס אם לא אנסו אותי בדרך ולא חטפתי דלקת ריאות".

 

עם הזמן גואה בהן זעם על כפוי הטובה הזה שלא מעריך את מה שהן עושות בשבילו, שלא נותן להן את מה שהן רוצות והן מוצאות את עצמן נעות בין ניסיונות פתטיים-הירואים להשיג אותו, לבין התפרצויות בהן הן מטיחות בו את הכל, נודרות לעזוב – וחוזרות.

 

המניאק כבר היה נעלם בשלב הזה, אין לו שום אינטרס להיות בקשר לא נעים. לנכה רגשית לעומת זאת, כמו שמרמז שמו, יש בעיה רגשית, וכמו שהוא לא אוהב, הוא גם לא מוטרד מהדברים האלה וימשיך לפגוש את הבחורה מידי פעם, כשבא לו, למרות שההתנהגות שלה היתה דוחה כל אדם נורמלי. הבחורה, מצידה, מפרשת את העובדה שהוא לא מסיים את הקשר כסימן שיש שם משהו ואם היא תתמיד עוד קצת הוא יהיה שלה. היא מרגישה מיוחדת, שונה מהאחרות, היא הראשונה שלא תתייאש ממנו ותצליח להוציא אותו אל האור ומתעלמת מכך שהוא פשוט כל כך רגיל לכך שבחורות מתנהגות כמו משוגעות לידו, שזה נראה לו נורמלי.

 

השאלה המתבקשת היא למה בחורות נופלות בכזאת קלות למלכודת הזאת ולא מפסיקות כשהן מבינות שהוא באמת נכה רגשית ולא יצא כלום. אוקיי, להציל נשמה אבודה, לכבוש את הבלתי מושג וכל זה, אבל רוב הבחורות אמורות להתעשת כעבור כמה זמן ולחתוך, אז למה הן ממשיכות?

 

הנכה רגשית משגשג מלבבות שהמניאק שבר

התשובה לכך היא שכמו פטריה שניזונה מגזע העץ, הנכה רגשית משגשג מלבבות שהמניאק שבר. כל כך הרבה מניאקים, כל כך הרבה לבבות שנשברו, הופכים את הנכה רגשית למציאות כמעט נחשקת. בעולם בו הבחור שהקסים אותך בדייט עלול להתגלות כרשע חסר מצפון שלא יהסס לשבור את ליבך, הנכה רגשית מספק אלטרנטיבה, אשליה של קשר, תירוץ שמאפשר לא לחזור לזירת האגרוף של עולם הפנויים פנויות. ולמרות שכולם יודעים שזאת אשליה, לפעמים קל יותר לשמור על האשליה הזאת מלהמר על הלב שלך שוב ולנסות במקום בו באמת יש סיכוי. בעולם הרווקות האכזרי, לפעמים עדיף לחיות ליד, בערך, לקוות גם כשברור שאין תקווה, מלהסתכן ולקפוץ למים העמוקים של תקווה אמיתית ואכזבות חדשות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היתה לו תשובה מהירה ומגעילה לכל דבר שהיא אמרה
צילום: index open
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים