שתף קטע נבחר

מסקנות חקירת לאומי יפורסמו לאחר אנאפוליס

ראש אגף החקירות במשטרה החליט אמש לדחות את פרסום מסקנות החקירה נגד ראש הממשלה ליום חמישי - לאחר שובו של אולמרט מאנאפוליס. ההחלטה על הדחייה התקבלה בעקבות ביקורת רבה שנמתחה על החלטת המשטרה לפרסם את המסקנות ביום א', עם צאתו של אולמרט לוועידה

המשטרה החליטה אמש (שישי) לדחות את פרסום עמדתה בעניין חקירתו של ראש הממשלה בפרשת המכרז בבנק לאומי. בימים האחרונים ספגה המשטרה ביקורת על כך שהחליטה לפרסם את מסקנותיה לאחר יציאתו של אולמרט לוועידת אנאפוליס, ואמש הוחלט לדחות את הפרסום ליום חמישי.

 

בתחילת השבוע הודיעה המשטרה כי ראש אגף החקירות, ניצב יוחנן דינינו, יודיע ביום ראשון הקרוב על החלטת צוות החקירה שבדק את תיק בנק לאומי להשקעות. עם זאת, בעקבות הפרסום נמתחה ביקורת קשה על העיתוי בו בחרה המשטרה להודיע על החלטה בחקירה כה רגישה, וזאת על רקע קיום הוועידה בארצות הברית.

 

בימים האחרונים התקיימו במשטרה דיונים ארוכים בנושא, והערב החליט ניצב דנינו, בשיתוף עם צוות החקירה, לדחות את ההודעה על החלטת המשטרה בנושא ליום חמישי, בו אמור אולמרט לשוב לארץ. עם זאת, התנהלות המשטרה מעוררת תמיהה מאחר שראש אגף החקירות והמודיעין אמור היה לדעת מראש על צאתו של ראש הממשלה לוועידה ולא להודיע מראש על פרסום המסקנות בעת שהותו בחו"ל.

 

פרשת בל"ל הובילה לחקירה משטרתית בעקבות עדותו של ירון זליכה, החשב הכללי היוצא.

לטענתו, כאשר שימש שר אוצר, ניסה אולמרט להתערב במכרז למכירת גרעין השליטה בבנק לאומי, כך שיגדל הסיכוי של מקורביו לזכות בו. במסגרת חקירת המשטרה, התייצבו החוקרים פעמיים בלשכת ראש הממשלה, ובפיהם שאלות קשות לאהוד אולמרט. הם ניסו לבדוק האם ניסה לשכנע את פרנק לואי ודניאל אברמס להשתתף במכרז, ומה היו המניעים לפעולתו.

 

במקביל לפרשת בל"ל, מתנהלות נגד ראש הממשלה שלוש חקירות נוספות - האחת נוגעת לרכישת הבית ברחוב כרמיה, ושתי האחרות - לתקופה בה כיהן כשר התמ"ת. בדו"ח מבקר המדינה שפורסם השבוע נזכרים מקרים נוספים, בהם אולמרט התערב לכאורה בפעולתו של מרכז ההשקעות, כדי לשפר את מעמדו של חבר במרכז הליכוד.


פורסם לראשונה 23/11/2007 21:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דנינו. החליט לדחות
צילום: גיל יוחנן
יקבל את ההודעה אחרי אנאפוליס. אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים