שתף קטע נבחר

חשד: רצח את נשותיו ובתו, ביים תאונה ותרם איבריהן

נאיף אבו-סרחאן ממזרח ירושלים חיפש כסף מהיר. כדי לקבל את כספי הביטוח העמיד בספטמבר האחרון את הרכב המשפחתי בצד הדרך, ודרדר אותו לתהום עם נשותיו ובנותיו. אחרי שביצע את המזימה השטנית, הוא סיפר כי עבר תאונה, תרם את איברי אשתו ואמר: "לצד העצב הגדול, אני מאושר שאנשים חזרו לחיים בזכות אשתי". היום יואשם בשלושה סעיפי רצח

יותר מחודשיים לאחר התאונה המחרידה בכביש 90 שבה נהרגו שתי נשים וילדה בת 5, התירה היום (א') המשטרה לפרסם את החשד לפיו אבי המשפחה ביים את התאונה למען בצע כסף. על פי החשד, התאונה היתה רק סיפור הכיסוי לרצח משולש שביצע האב, נאיף אבו-סרחאן ממזרח ירושלים, בשתי נשותיו ובבתו הקטנה. את הרצח ביצע באמצעות דרדור הרכב לתהום.

 

מייד לאחר התאונה תרם האב את איבריהן של בנות המשפחה. "אשתי כל הזמן עשתה רק טוב לאנשים" סיפר אז ל-ynet אבו סרחאן. "אני הכי מאושר בעולם שידעתי לצד העצב הגדול שנפל עלינו, שיש אנשים שחזרו לחיים בזכותה". היום יוגש נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים, בצירוף בקשה למעצר עד תום ההליכים. האישומים: שלושה סעיפי רצח וסעיף נוסף של ניסיון לרצח.

 

האירוע עצמו התרחש בעשרה בספטמבר. סמוך לשעה 21:00 נסע רכב פרטי מסוג וולוו נהוג בידי אבו סרחאן, תושב הכפר ג'אבל מוכבר שבמזרח ירושלים, בכביש 90 - מכיוון עין גדי לירושלים. עמו ברכב ישבו שתי נשותיו ושתיים מבנותיו. סמוך למצפה הפסלים הידרדר הרכב לתהום בגובה של 50 מטרים, כתוצאה מכך נהרגו שתי נשותיו ובתו של הנהג. בת נוספת נפגעה באורח קשה. הנהג יצא מהאירוע ללא פגע.

 

בגרסתו הראשונית, שנגבתה למחרת האירוע, סיפר אבי המשפחה כי בסיומו של בילוי משפחתי בעין גדי, נסע לכיוון ירושלים, וכ-200 מטר לפני מקום התאונה הבחין באוטובוס ירוק נוסע מאחוריו צמוד לרכבו, תוך שהוא מצפצף ומסנוור אותו כדי שיפנה את נתיב הנסיעה. החשוד סיפר כי המשיך בנסיעה עד למקום בו התאפשר לו לרדת לשולי הכביש, אך בטרם הספיק לעשות זאת, פגע האוטובוס בחלקו האחורי של הרכב. כתוצאה מפגיעה זו סטה לתהום שמימין לכביש, והרכב הידרדר לתהום.

 

החשוד שינה גירסה

במשטרת מחוז ש"י מציינים כי כבר ביום התאונה העלתה חקירה ראשונית במקום חשד כי הממצאים בשטח מצביעים על השתלשלות אירועים שונה. בעקבות זאת החליט מפקד מחוז ש"י, ניצב שלומי קעטבי, להקים ביחידה המרכזית של מחוז ש"י צוות חקירה מיוחד שבראשו עמד רב פקד שמוליק הירשלר, ראש מחלקת התשאול ביחידה המרכזית. כמו כן הוחלט להטיל צו איסור פרסום גורף על החקירה.


זירת התאונה המבויימת (צילום: אריק נסימוב - HNN.co.il)

 

במהלך החקירה הסמויה שארכה כחודשיים עלו חשדות על פיהן אין מדובר בתאונת דרכים קטלנית, אלא ברצח משולש שתוכנן מראש ומניעיו כספיים ורומנטיים. על פי החשד, אבו-סרחאן והמאהבת שלו ביקשו לקבל כספים מחברת הביטוח.

 

במהלך החקירה שוחזרה התאונה והתוצאות אף חיזקו את ההשערה שלא מדובר בתאונת דרכים, אלא תכנון מראש לרצוח את הנשים והבת ולהציג את האירוע כתאונת דרכים. החשוד נעצר בארבעה בנובמבר, הכחיש את החשדות המיוחסים לו ודבק בגרסתו הראשונית. לאחר שעומת עם חלק ממצאי החקירה, שינה את גרסתו וטען כי רכבו הידרדר לתהום לאחר שעצר בצד הדרך, על סף התהום, בכדי לצאת ולבדוק את תא המטען. הוא סיפר כי שכח את מוט ההילוכים בהילוך ראשון, והדבר גרם להידרדרות הרכב כשהוא עומד מבחוץ.

 

עם סיום החקירה הועברו החומרים החקירה לפרקליטות מחוז ירושלים,

וזו צפויה להגיש היום כתב אישום בגין שלושה מעשי רצח וניסיון רצח אחד. מפקד היחידה המרכזית במחוז ש"י, סגן ניצב אלי מקמיל אמר כי "מדובר היה בחקירה סבוכה שבמהלכה נערכו פעולות חקירה לא שגרתיות, לרבות הדמייה של נפילות כלי רכב לתהום במקום התאונה. כמו כן החקירה התקיימה באופן סמוי לאור החשד כי מדובר ברצח ללא עדי ראייה והצורך לבסס ראיות לפני מעצר החשוד".

 

סגן ניצב מקמיל הוסיף כי "החקירה נוהלה ברגישות רבה, מעבר לאובדן הכבד של בני המשפחה והגילוי כי מדובר ברצח ולא בתאונת דרכים, מאחר והחשוד החליט לתרום את איברי הנפטרות. לכן היתה חשיבות מרובה לשמירה על סודיות ורגישות גבוהה גם כלפי המשפחות של מושתלי האיברים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד, נאיף אבו-סרחאן
צילום: גיל יוחנן
פינוי הפצועים מזירת התאונה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים