שתף קטע נבחר

שר התרבות הלבנוני: נגיע לאנאפוליס

השר יצא כבר לארצות-הברית כדי לייצג את ארצו בוועידה באנאפוליס ואמר: "השתתפותנו נעשית ללא דמיונות שווא". ההנחה היא כי סוריה תודיע מחר האם תשתתף בוועידה

שר התרבות הלבנוני, טארק מיטרי, אמר אמש (שבת) כי ארצו תשתתף בוועידת אנאפוליס. מיטרי, שיצא לארצות-הברית כדי לייצג את לבנון בוועידה, אמר כי ההשתתפות נעשית על בסיס ההסכמה הכלל-ערבית.

 

השר מיטרי יצא את ביירות לאחר דיון שקיימה ממשלת לבנון בעקבות המשבר המתחולל בה

סביב סוגיית הנשיאות. "ממשלת לבנון תשתתף בוועידת אנאפוליס גם כדי לשוב ולהדגיש את יוזמת השלום הערבית אשר יצאה אל הדרך בפסגה הערבית של ביירות ב-2002, ואשר שבה ואושררה בפיסגה הערבית האחרונה בריאד", אמר השר.

 

מיטרי הוסיף ואמר: "ההשתתפות הלבנונית נעשית ללא דמיונות שווא. היא באה כדי להדגיש את זכויותיה הלאומיות המלאות של לבנון, את הזכויות הערביות, וכן את זכויותיו של העם הפלסטיני. המשלחת הלבנונית הולכת לאנאפוליס כשאר המשלחות הערביות, כשהיא דבקה ביוזמת השלום הערבית ובהחלטות האו"ם".

 

שלשום הודיע שר החוץ הסעודי, סעוד אל-פייסל, כי ארצו תשתתף בוועידה, וזאת בעקבות ההסכמות שאליהן הגיעו שרי החוץ של הליגה הערבית שהתכנסו בשבוע שעבר בקהיר. הצהרות אלה גרמו זעם בחמאס.

 

עדיין לא ברור האם סוריה תשתתף בוועידה, וזאת לאחר שנציגהּ בדיונים בקהיר, שר החוץ וליד אל-מועלם, אמר כי ארצו תשתתף רק אם סוגיית הגולן תיכלל בסדר היום של הוועידה. ההנחה היא כי סוריה תודיע הבוקר האם תשתתף בוועידה.


פורסם לראשונה 24/11/2007 21:54

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
יצא לאנאפוליס. מיטרי
צילום: רויטרס
מומלצים