שתף קטע נבחר

מיקי כאן

הפרסומת של מיקי בוגנים עוררה את זעמו של אברי גלעד. לאחר עימות עם יוצר הפרסומת גם הוא השתכנע שהיא לא כל כך נוראית. בוגנים מצידו מאמין בחופש הדיבור. עושים גלים בביצה

מקטרגים לא רבים אך קולניים קמו לפרסומת לחברת מנורות כלשהי בכיכובו של ספר העל בעל עור הפנים המושלם, מיקי בוגנים. אחד מאויביה המרים והשנונים ביותר של אותה פרסומת קלילה ורומזת היה אברי גלעד. גם הוא, כמו האחרים, הביע סלידה עזה מהקונוטציות המיניות הלא מאוד סטרייטיות שהושלכו לחלל הפרסומת על ידי בוגנים, לעבר עדת גברים חסונים.

 

אתמול (א') הגיעו לאולפן תוכנית הבוקר של רשת "העולם הבוקר", הפרסומאי ספי שקד, שמשרדו אחראי לפרסומת וגל אוחובסקי, סוג של דובר קהילה לעת מצוא, במטרה להתעמת עם גלעד, שמגיש את התוכנית לצדה של סיגל שחמון. גלעד הזמין אותם לפתוח עמו בדיון על הנושא הטעון, "בלי כל ההתלהמות שגם אני שותף לה", כך אמר. "אי אפשר שלא להתרשם שחלקים גדולים מאוד בציבור מרגישים שנחצה איזשהו קו אדום", הוסיף.


בוגנים. "יש אנשים שונים" (צילום: עידו לביא)

 

שקד דווקא טען שמכירות המוצרים אותם מקדמת הפרסומת שולשו ואף יותר מכך בעקבות השידור שלה והמיני שערורייה שנלוותה לה. אברי גלעד המשיך וטען: "אני חייב להגיד לך שזה גורם לי צער עמוק, כי הפרסומת בעיני לא טובה. הבדיחות בה לא טובות. זאת אומרת '69' ו'מתכופפת'. זה לא נוח שמדברים אלי למקום כל כך נמוך".

 

שקד לא נבהל. "אני אחד שגדל עלייך. וכילד הייתי שומע את 'מה יש' ו'העולם הערב'" התריס בפני גלעד. "אחר כך, כנער מתבגר, בתול, הייתי צריך לשמוע אותך במערכון שנקרא 'רציתי רק לאכול לך את הזית', שאיזה מישהי שרה לך את זה שלוש דקות, ואז היא מסתכלת עלייך ושואלת: 'יש לך זית גדול?' ואתה עונה לה: 'את שווה פיצוץ', זאת אומרת, יש פה איזה דו פרצופיות שלך. כשהיית צעיר ובועט, היה מותר לך לעשות דברים כאלה, ועכשיו כשאתה לא כל כך צעיר ואולי קצת מריר, זה מרתיח אותך".

 

גלעד הסכים עם שקד והודיע שמזה זמן מה הוא מבקש לכפר על עוונות שעשה בצעירותו, שכן כעת בגר וככל הנראה, הפך לשמרן יותר בהשקפותיו: "א. אני חושב שאני אני יותר מתוק מאי פעם, אם אתה שואל אותי וב. על כל הדברים שעשיתי פעם כבר ביקשתי, אפילו בתוכנית עם ארז מלפני שבוע, סליחה ומחילה מהציבור באופן פומבי וגורף. אני חושב שעשיתי עבירות חמורות".

 

שקד: "כל התקשורת בישראל צריכה בעצם להתנהל לפי המצב הנפשי והמשפחתי שלך?"

 

גלעד: "אני חושב שכן".

 

שקד: "למזלי הרב, העם אוהב את מיקי. דרך אגב, בסקרים לפני הקמפיין, ראיתי את האהדה למיקי בעם מול האהדה של הרבה סלבז ידועים, והוא די קרוב אלייך. מי שהומופוב, מי שקשה לו לראות בן אדם גיי שהוא לא גברי, שהוא לא כמו עברי לידר, או אסי עזר, אלא שהוא קצת יותר נשי, והוא מרוקאי והוא מרמלה, כנראה זה מפריע לאנשים לראות את זה. אז יש קומץ קטן שעושה המון המון בלגן, אבל העם מת על זה".

 

בסופו של הדיון, אחרי שגם אוחובסקי נשא דברים, נכנע אברי גלעד והצהיר: "במידה מסוימת השתכנעתי שהזעם הקדוש שלי היה מוגזם".

 

גם אני לפעמים נפגע

מיקי בוגנים, היה באותה עת הרחק מזירת העימות הזאת. "לא ראיתי את התוכנית כי אנחנו יום שלם מצלמים את 'הדוגמניות', אבל שמעתי על זה", אומר כוכב הפרסומת. "אני לא חושב שספי שקד השתיק את אברי, אני חושב שספי שקד מדייק בעובדות. אין לי בעיה עם דעות של אנשים, כל דעה היא לגיטימית ואדם יכול לא לאהוב דעה של מישהו אחר, אבל מי שמבקר אנשים בגלל המראה החיצוני שלו כמו אברי גלעד, מן הראוי שיתנצל.

 

"כנראה שיש אנשים נורא מתוסכלים שמתעסקים בהעלבות. אם אברי גלעד מנסה לדבר על זה שהוא לא רוצה שהילדה שלו תראה את הפרסמות זו פרימיטיביות. יש הרבה דברים שאבא שלה עשה והיום הוא מתבייש בהם. במקום להתבייש בי, הוא צריך ללמד אותה שיש בעולם אנשים שונים. הוא לא יכול לקבוע איך אדם נראה ומדבר".

  

מה דעתך על הרעש שהפרסומת עוררה?

 

"תמיד יש בעד ונגד ואני חושב שהדיון הציבורי שזה עורר עושה טוב לכולם. אני שמח שאנשים משמיעים ותורמים את הדעות שלהם. הרבה אנשים מבקרים את הפרסומת גם על הטקסט שלה, כל דעה מתקבלת וכל דעה לגיטימית.

גם אצלכם ב-ynet היתה אישה שהשוותה אותי לגורם לאלימות מינית אצל ילדים ובדעות יש מאמר של ד"ר אמיר חצרוני, שחושב שהקישור הזה לא נכון ויש לו דעה אחרת על הפרסומת. אבל אלה דעות, זה עניין של טעם, ואוי ואבוי אם לא היינו יכולים לומר מה שאנחנו רוצים".

 

נפגעת מהביקורות  שהופנו ישירות אלייך?

 

"כשמבקרים את הפרסומת זה לא פוגע בי נורא, גם כשמבקרים אותי אישית

אני לא תמיד נעלב. אני לוקח הכל בקלות ואבל כן, גם אני לפעמים נפגע. ועם זאת, אני חושב שמי שלא חסין, לא יכול לעבוד בעבודה שלנו ולא יכול לחיות את העולם הזה". 

 

אלו תגובות אתה מקבל על הפרסומת?

 

"אנשים מאוד אוהבים את הפרסומת ואני שמח, מאוד שמח. המכירות מדברות בעד עצמן - הפרסומת נכנסה למדד הפרסום לעשר הפרסומות האהובות והזכורות של גלובס, וזה מאוד מכובד. רוב האנשים לוקחים את זה קצת יותר בקלילות מאלה שמדברים בתקשורת וטוב לי שזה הצליח בקנה מידה כזה. אני לא בעד מלחמה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שקד. העריץ את גלעד
גלעד. אני קובע
צילום: קרן נתנזון
לאתר ההטבות
מומלצים