שתף קטע נבחר

רבבות מתפללים בכותל לכשלון אנאפוליס

בתום תפילת ההמונים, בראשותו של הרב מרדכי אליהו, תיערך הפגנה מול ביתו של ראש הממשלה, במחאה על השתתפותו בוועידה במרילנד. כותרת ההפגנה: "זה יתפוצץ לנו בפנים". מארגני ההפגנה: זאת עליית מדרגה במאבק שלנו. בוושינגטון, בינתיים, מתכוננים למפגשים עם בוש

רבבות בני אדם באו הערב (יום ב') לרחבת הכותל בעיר העתיקה בירושלים כדי להשתתף בתפילת המונים, בראשותו של הרב מרדכי אליהו, נגד ועידת השלום באנאפוליס. מאוחר יותר הערב תיערך הפגנה מול ביתו של ראש הממשלה, בכיכר פריז בירושלים, שאותה מארגנת מועצת יש"ע. בשל ההפגנה, נחסמו לתנועה הרחובות המלך ג'ורג', קרן היסוד, אגרון ועזה. בתום ההפגנה ייפתחו הכבישים לתנועה.

 

 

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, אמר ל-ynet לקראת ההפגנה, כי "אהוד אולמרט כמו אבו מאזן, כמו ג'ורג' בוש, הם שלישיית ברווזים צולעים שכל מה שהם יכולים לעשות זה להעלות ציפיות, אבל סופו של דבר זה שהציפיות 'יתפוצצו' לנו בפנים".


ההפגנה ברחבת הכותל (צילום: דודי ועקנין)

 

את ההפגנה בכיכר פריז, הנערכת תחת הכותרת "זה יתפוצץ לנו בפנים", מארגנת מועצת יש"ע יחד עם מטה מאמץ ומטות ערים. ההפגנה היתה אמורה להיערך בשבוע שעבר, אך נדחתה פעמיים - בפעם הראשונה בשל בקשת הרבנים ובפעם השנייה בשל אילוצי מזג האוויר.

 

לדברי המארגנים, בהפגנה צפויים להשתתף נציגים מש"ס, מישראל ביתנו ואף מקדימה. בהפגנה צפויים להישמע קטעים מדבריו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שדיבר בעבר נגד חלוקת ירושלים. עוד צפויים לשאת דברים ניר ברקת (יו"ר האופוזיציה בעיריית ירושלים), יו"ר מועצת יש"ע, נציג שדרות, ונציג של ועד יישובי הגולן.

 

"ההפגנה מבחינתנו היא עליית מדרגה במאבק שלנו, שילך ויתעצם עד שנצליח לבלום את המהלך המסוכן שאולמרט מוביל, שבסופו של דבר יביא לנסיגה חד צדדית נוספת", אמר דיין, "כל הניסיונות לחזק את אבו מאזן נכשלו פעם אחר פעם והאיש נותר בחולשתו. לכן, כל מה שחלילה ניתן לו יעבור מיד לחמאס, בדיוק מה שקרה בעזה, וכל מדינת ישראל תהיה שדרות אחת גדולה".

 

ומה בוושינגטון? ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נועד לפגישת התייעצות אחרונה בחדר המלון שלו בוושינגטון, יחד עם שרת החוץ ציפי לבני ושר הביטחון אהוד ברק. השלושה דנים בנושאים המדיניים שעל הפרק לקראת תחילת הכינוס באנאפוליס.

 

אולמרט, ברק ולבני ייפגשו בהמשך הערב עם נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, שיוועד מאוחר יותר היום גם עם נשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן). בהמשך הלילה תארח מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, ארוחת ערב בה ישתתפו נציגי 40 המדינות שהגיעו לוועידה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התפילה בכותל. רבבות הגיעו
צילום: דודי ועקנין
מתפלל נגד הוועידה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים