שתף קטע נבחר

העבריין מור: לחשוף השוטרים שניסו לפגוע בי

בשבוע שעבר הואשמו שוטרים מנהריה ועכו בהנחת מטעני חבלה מתחת לרכבו של מיכאל מור כנקמה. בית המשפט החליט שלא לפרסם את שמותיהם, כדי למנוע פגיעה בהם, אך מור מבקש לבטל את ההחלטה, ואף להאשימם בניסיון רצח. פרקליטו: הוא יודע את שמם

עורכי דינו של העבריין מנהריה, מיכאל מור, פנו היום (ב') לבית המשפט המחוזי בחיפה בבקשה לחשוף את שמותיהם של חמשת הנאשמים בהנחת מטעני חבלה מתחת לרכבו ובבית השייך לאחיינו. במקביל, פנו עורכי הדין למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בדרישה לקבלת הסבר, מדוע סעיף האישום בו מואשמים החמישה הוא היזק בחומר נפיץ, ולא ניסיון לרצח וקשירת קשר לביצוע פשע.

 

החקירה בפרשה התנהלה תחת איפול כבד וצו איסור פרסום גורף, שהוציא בית משפט השלום בירושלים, לבקשת המחלקה לחקירות שוטרים. עם הגשת כתב האישום הוסר צו איסור הפרסום, אולם בית המשפט המחוזי בחיפה הורה שלא לפרסם את פרטיהם של הנאשמים כדי שלא להקל על הפגיעה בהם מצד גורמים עברייניים.

 

את הבקשה הגיש עו"ד מיכאל כרמל, ממשרדו של עו"ד משה גלעד מעכו, בשמם מור ורעייתו ליטל, וכן בשמם של קרובי משפחתו שנפגעו לכאורה מפעולות השוטרים. לדברי כרמל, הוגשה הבקשה בהתאם לחוק נפגעי עבירה. כרמל הסביר, כי אם הסיבה לאי-פרסום שמם של הנאשמים נובעת מהניסיון להגן עליהם מפגיעה, "הרי שמיכאל מור יודע את שמם, וכך גם כל שאר הציבור בנהריה".

 

לדבריו, "מן הראוי שהציבור יידע מי הם אותם שוטרים שסרחו. רבים יושבים בכלא בשל עדויותיהם, ואחרים מצויים בשל עדויות אותם שוטרים בשלבים שונים של הליכים משפטיים. יכול להיות שגם כלפי אותם אנשים נהגו השוטרים שלא כדין, וכך יוכלו לזכות למשפט הוגן".

 

במקביל, הוגשה בקשה למח"ש למתן הסברים מדוע לא הואשמו החמישה בניסיון לרצח ובקשירת קשר לביצוע פשע. "כל מי שקרא את כתב האישום יכול היה להתרשם מהכוונות של הנאשמים להגביר את הפגיעה, אם באמצעות תגבור המטענים בכדוריות פלדה ואם בהטמנת מטען בחלון בית שבו ישנים ילדים. המינימום היה צריך להיות סעיף של חבלה בכוונה מחמירה. אם המצב היה הפוך, הרי היו מאשימים את מור בכל סעיף אפשרי", ציין כרמל.

 

עו"ד יאיר נדשי, המייצג את קצין המשטרה המואשם בתיק, אמר כי לא ראה את הבקשה ונימוקיה. "אני מניח שאשמע אותם בקרוב, על מנת שאוכל להגיב ובוודאי שנתנגד. על פניו נראה לי מדובר בקוריוז ריק מתוכן, וברור לי שהמתלוננים בתיק כפי שציינו בעצמם הם יודעים את שמם של הנאשמים", אמר.

 

הדיון בבקשה להסרת החיסיון יתקיים ביום רביעי הקרוב, לאחר הדיון בבקשת המח"ש להאריך את מעצרם של הבלשים עד תום ההליכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השוטרים הנאשמים. ארכיון
צילום: דורון גולן
מור. יודע את שמם
צילום: גיל נחושתן
מומלצים