שתף קטע נבחר

אלפים בהפגנת הימין מול בית ראש הממשלה

חברי כנסת מהימין וראשי מועצת יש"ע תקפו את ראש הממשלה, לקראת ועידת אנאפוליס. ח"כ הנדל: "על מנת לברוח מהפוליס אולמרט נסע לאנאפוליס. אין עוד ולא היה מעולם ראש ממשלה שכל כך מסוכן לעם ישראל". ראש מועצת גוש עציון: "עם ישראל לא נתן לך מנדט לוותר על רכושו"

נמשכות הפגנות הימין נגד ועידת השלום באנאפוליס: כ-10,000 פעילי ימין הגיעו הערב (יום ב') לכיכר פריז בירושלים, להפגנה שאירגנה מועצת יש"ע. בשל ההפגנה, נחסמו לתנועה הרחובות המלך ג'ורג', קרן היסוד, אגרון ועזה. 

 

 

את ההפגנה מול ביתו של ראש הממשלה, שנערכה תחת הכותרת "זה יתפוצץ לנו בפנים", אירגנה מועצת יש"ע יחד עם מטה מאמץ ומטות ערים. ההפגנה היתה אמורה להיערך בשבוע שעבר, אך נדחתה פעמיים - בפעם הראשונה בשל בקשת הרבנים ובפעם השנייה בשל אילוצי מזג האוויר.

 

להפגנה  הגיעו חברי כנסת מהימין, ראשי מועצת יש"ע, ופעילי ימין רבים - רובם הגדול בני נוער. חברי הכנסת אפי איתם ואריה אלדד (האיחוד הלאומי-מפד"ל) החליטו שלא להשתתף בהפגנה, מכיוון שבעצרת נואמים חברי כנסת מש"ס ומישראל ביתנו, השותפים בקואליציה של אולמרט. השניים אומרים כי על חברי הכנסת משתי הסיעות להתפטר מהממשלה ולפרוש מהקואליציה, לפני שהם נואמים בהפגנה.

 

ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי-מפד"ל) אמר למפגינים: "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה. לצערי הגדול יש לנו ראש ממשלה חלש, מסוכן מאוד, אולי המסוכן ביותר שהיה אי פעם למדינת ישראל. על מנת לברוח מהפוליס הוא נסע לאנאפוליס. אין דבר יותר מסוכן מחיה פצועה, גם אם היא חזקה, היא פצועה ושסועה וראש הממשלה פצוע מחקירות משטרה ובחולשה האדירה של הרצון לחלק את ירושלים, לשחרר רוצחים ולתת שיריוניות לרוצחים. אין עוד ולא היה מעולם ראש ממשלה שכל כך מסוכן לעם ישראל".


הפגנת הימין בכיכר פריז בירושלים (דודי ועקנין)

 

גם נציגים מהליכוד השתתפו בהפגנה. יו"ר הסיעה ח"כ גדעון סער אמר: "ירושלים בסכנה. הם מנסים להסיט את תשומת הלב של העם, הם מתכוונים לוותר על הר הבית, הר הזיתים, עיר דוד והעיר העתיקה ואנחנו לא נאפשר להם. המאבק הוא על לב הארץ שהוא לב האומה. אם יתממשו התוכניות שלהם תהיה נהירה מוסלמית אדירה לתוך ירושלים ותשנה את דמותה של העיר ותביא סכנה לתושביה".

 

בהפגנה השתתפו גם כמה מחברי הקואליציה. ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) אמר: "כולנו כאן יחד על מנת לומר לממשלת ישראל - אל תרימו יד על ירושלים ואל תרימו יד על ההתיישבות ביהודה ושומרון. לא נאפשר לראש הממשלה ולשר הביטחון להקפיא את ההתיישבות ביהודה ושומרון ונמשיך ליישב אותה".

 

ח"כ ניסים זאב (ש"ס) הבטיח כי מפלגתו לא תשב בממשלה, אם נושא ההסכם יובא לדיון. "לא רק בנושא חלוקת ירושלים, אלא על עצם החזרת השטחים".

 

"אין מנדט לוויתור על רכוש"

הרב של אלון מורה, הרב אליקים לבנון, אמר: "המשבר אינו מתחיל מהממשלה, אלא מעם ישראל שזנח את ערכי הנצח ושכח את המוסריות הגדולה ותורת ישראל. כולם משחקים בארץ ישראל כאילו היא בקזינו, ארץ ישראל אינה משחק קלפים".

 

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, תקף את בכירי ממשלת אולמרט: "אהוד אולמרט, אהוד ברק, ציפי לבני, איזה עיוורון, איזו איוולת. רק לפני שנתיים הרסו חבל ארץ פורח בארץ ישראל, גירשו את תושביו ורק רעה הביאו על ארץ ישראל. ועל הניסיון הזה הם מתעקשים לחזור, שוב חלילה, ביהודה ושומרון. לא יקום ולא יהיה".

 ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין, שלח מסר ישיר לראש הממשלה: "ממה אתה מפחד? מה יותר קל אדון אולמרט מלהפריח מילים? מר ברק יש ביטחון? פרס, יש שלום? אולמרט, יש חינוך? אבל קל לדבר. אחר כך יגידו לא התכוונו, זה רק מילים, אבל למילים האלה יש כוח, הן עומדות בחלל האוויר".

 

גולדשטיין הוסיף: "עם ישראל לא נתן לך מנדט לוותר על רכושו וקניינו ההיסטורי, אין לך מנדט. כולנו ביחד, גוף ימני שיחזיר את השלטון שאכפת לו לערכים נכונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגיני הימין בי-ם
צילום: דודי ועקנין
צילום: גיל יוחנן
הנדל. ראש הממשלה מסוכן
צילום: גיל יוחנן
ח"כ סער. ירושלים בסכנה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים