שתף קטע נבחר

בעזה מבטיחים: נלווה את אנאפוליס בקסאם

"ועדות ההתנגדות העממית" הכריזו על מבצע "סערה בסתיו", שיכלול גשם של רקטות במקביל לפסגה. רמדאן שלח מהג'יהאד: הוועידה - כסות לתקיפה באיראן, ויוזמת השלום הערבית "גרועה מהצהרת בלפור". ביממה האחרונה נהרגו שמונה פלסטינים ברצועה

עם פתיחת ועידת אנאפוליס משגרים ארגונים פלסטיניים ברצועת עזה מסר של טילים ורקטות למתכנסים. ארגון ועדות ההתנגדות העממית" הכריז הבוקר (יום ג') על פתיחת מבצע "סערה בסתיו", במהלכו מתכנן הארגון לירות במקביל לוועידה רקטות לעבר שדרות, הנגב והיישובים באזור הרצועה. בשטח, הלחימה לא עוצרת לרגע: ביממה האחרונה נהרגו לפחות שמונה פלסטינים בשורה של תקריות - בהן ניסיונות לשגר רקטות ולהניח מטעני חבלה.  

 

סיקור מיוחד: הפסגה, ההפגנות, הפרשנויות

 

"ועידת אנאפוליס הוגדרה כוועידת הסתיו, ובסתיו נושרים העלים - וכך גם ייפלו הטילים שלנו על ישראל", הסביר בשיחה עם ynet דובר "ועדות ההתנגדות" את השם שבחר ארגונו ל"מבצע". הוא הוסיף: "אנו בטוחים כי יפלו המסכות מעל פני המשתתפים בוועידה, ותיחשף המזימה של המתכנסים נגד האינטרסים הפלסטיניים"

 

הדובר, המכונה אבו עביר, אמר כי הטילים - שנפלו הבוקר כבר הבוקר - "יישאו מסר לכל העולם שהוועידה הזו לא מייצגת את העם הפלסטיני ותביא רק לנזק ולנטל נוסף על העם הפלסטיני. אנו משגרים גם מסר שמי שמשתתף בוועידה מצד הפלסטיני בקושי מייצג את עצמו והרקטות שלנו, שהתחלנו בהן הבוקר לכיוון שדרות ונחל עוז, זוהי השפה שאנו בוחרים לשגר באמצעותה את המסרים שלנו ולהגיב על הוועידה ועל הכוונה לוותר על הזכויות של הפלסטינים ולמכור אותם לטובת האינטרסים הישראלים".

 

על השאלה כיצד הספיקו בארגון להגיע למסקנה איך תסתיים הוועידה, לפיה ההנהגה הפלסטינית בוועידה "תמכו"ר את הזכויות האלה ותעשה ויתורים לטובת ישראל, ענה אבו עביר כי "עצם הישיבה עם משלחת של האויב הציוני מצד מדינות ומנהיגים ערביים ומוסלמים, והדיון שמתנהל בוועידה על הנורמליזציה בין העולם הערבי והמוסלמי לבין ישראל - הוא כבר ויתור, ועצם הגעת עבאס והמשלחת הפלסטינית בניגוד להסכמת העם הפלסטיני, בניגוד לעמדת הארגונים הפלסטינים, הוא ויתור וזלזול בדרישה העיקרית של הפלסטינים להחזרת הדיאלוג והאחדות בין הפלסטינים לפני כל דיון עם האויב".

 

תיכשל, ללא ספק

על הדיווחים האחרונים מהוועידה, לפיהם ישנה התקדמות כלשהי בין המנהיגים, הגיב אבו עביר בזלזול: "האם אדם רציני מאמין לדיבורים האלה? הוועידה ללא כל ספק תיכשל. למעשה היא נולדה לכישלון כי אין הסכמה על אף נקודה בין הצדדים. למרות שמבחינת הפלסטינים הם דורשים את המינימום וגם כך לא הצליחו להגיע לשום מסמך משותף, זוהי ההוכחה לכך שזוהי וועידה של צילומים ויחסי ציבור".

 

לגבי האפשרות שירי רקטות רק יאיץ בישראלים לפתוח בפעולה צבאית בעזה, הסביר

 אבו עביר: "אנו לא נותנים לישראלים שום תירוץ והם לא צריכים שום תירוץ. הלילה, אתמול, בכל יום, הישראלים יורים, הורגים, הורסים ומחסלים והרקטות שלנו הן רק תגובה להסלמה. לאף אחד אין זכות לוותר על שעל אחד מהאדמה הפלסטינית, ולאף אחד אין זכות לוותר על זכותו של הפליט האחרון לחזור לבית. זאת הדרך שלנו להגיד שהפלסטינים לא יכירו לעולם בישראל, לא כמדינה יהודית ולא כשום דבר אחר".

 

בתוך כך, מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי, עבדאללה רמדאן שלח, תוקף אף הוא בחריפות את ועידת אנאפוליס, וגם את יוזמת השלום הערבית - אותה הוא מכנה, בראיון ל"אל-קודס אל-ערבי", כ"גרועה מחזון הנשיא בוש וממפת הדרכים, ואפילו מהסכמי אוסלו ומהצהרת בלפור". הוא סבור כי מטרת הוועידה הינה "לגרור מדינות ערביות חדשות, ובראשן סעודיה, לנרמל את יחסיהן עם ישראל ולייסד ברית ערבית-ישראלית-אמריקנית, שתעניק כסות לתקיפה באיראן".

 

בהכנת הידיעה השתתפו חנן גרינברג ורועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
"מסר לכל העולם". אבו עביר
צילום: איי אף פי
איום ארטילרי. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים