שתף קטע נבחר

אז אגמור בשיר טראנס

מ-עוז צור י-שו-ע-תי לך נאה לשב-ח, תי-כון בית ת-פי-ל-תי ושם תודה נזב-ח. לא נמאס לכם לשיר כל שנה באותה המנגינה? המלחין יעקב מנשה הכין עבורכם את המזמור הפופולרי בגירסה מעודכנת. האזינו

שעת ערב. כל המשפחה עומדת מול נרות החנוכה המרצדים, ועונה בקול אחד "אאאמן". אבא ניגש למערכת הסטריאו, מגביר את הווליום - וכולם מתחילים לקפוץ במקום ולנופף בידיים. המקצב גבוה, מכונת התופים דופקת ואמא שרה בקול "מעוז צור ישועתי". 

 

לא מדובר בפארודיה חדשה על חנוכה, אלא בתסריט אפשרי בבית שלכם - אם תשימו את ידיכם על הסינגל החדש של המלחין יעקב מנשה (30), שהוציא לאחרונה גירסה מקפיצה במיוחד של השיר "מעוז צור". הדקה הראשונה של השיר אולי אינה רומזת על ההמשך, אבל הלופים האלקטרונים עוד בדרך.

 

לדברי מנשה, העיבוד החדש לשיר פונה לציבור החרדי ולציבור הכללי באותה מידה. "פעם בציבור החרדי לא היו פתוחים לסוג מוזיקה שכזו, אבל זה השתנה", הוא אומר. "דברים חדשניים מתקבלים יפה בקרב החרדים. אני בהחלט רואה את השיר הזה מככב במסיבות חנוכה בבני ברק ובאלעד".

 

מוזיקה אינו עיסוקו העיקרי של מנשה, שביומיום לומד בכולל ירושלמי. הוא מנגן מאז שהיה קטן, וכשבגר ניגן גם באירועים ושמחות משפחתיות. כשלמד ב"ישיבה הקטנה", הותיר בין דפי הגמרא לחנים לשירים במגוון סגנונות, בהם חסידי, ים-תיכוני וישראלי. 

 

לאחרונה היה שותף למספר הפקות מוזיקליות, בהן הלחנת השיר "השיבה שופטינו", שיצא כסינגל ראשון מאלבומו החדש של גד אלבז, "אור בקצה המנהרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אז אגמור בשיר מזמור
עטיפת האלבום
מומלצים