שתף קטע נבחר

שלט ענק למורים באנאפוליס: "אהוד ברח"

בזמן שאולמרט נאם, שוטטה בעיירה משאית עם שלט מחאה ענק: "600 אלף תלמידים בבית - וראש הממשלה ברח לאמריקה". מפגינה באנאפוליס: מרגישה שחצינו קו אדום

המורים לא הניחו לראש ממשלת ישראל, אהוד אולמרט, גם ביומו הגדול באנאפוליס. "אהוד ברח. 600 אלף תלמידים מחכים בבית וראש הממשלה ברח לאמריקה", הכריז שלט ענק על גבי משאית אמריקנית, ששוטטה אמש ברחבי העיירה שארחה את ועידת השלום.

 


"השלטים נועדו לזעזע". משאית המחאה באנאפוליס (צילום: רוני פירו) 

 

מן העבר השני של המשאית - שלט באנגלית הכריז עליו כנמלט: "escaped". לצידו נראתה תמונה לא מחמיאה של אולמרט, ומתחת מוסבר לציבור האמריקני מדוע הוא "מבוקש". מאחורי המשאית שלט ענק שלישי באנגלית: "אולמרט לך הביתה ופתור את משבר החינוך בישראל". המשאית לא הורשתה להיכנס למתחם בו כונסה הוועידה. 

 

מאחורי הופעת המשאית הזאת באנאפוליס, כאשר ראש הממשלה נושא בתוך האקדמיה הימית את נאום ה"אהלן וסהלן" שלו לעולם הערבי, עמדה מחלוקת בין שני המורים, נציגי הארגון השובת שהגיעו לפני אולמרט לארה"ב ומאז רודפים אותו לכל מקום. רוני פירו האמין שהצעד הפרובוקטיבי של הכרזת אולמרט כנמלט, תסייע לפתרון המשבר והשבת התלמידים לכיתות בשביתה בת 44 הימים. המורה אתי שיק הסתייגה.

 

"הרגשתי שמדובר בחציית קו שאיני מוכנה לחצות. זאת פגיעה אישית בראש הממשלה. אני מעדיפה יותר את השלטים הקטנים, כמו זה שנשאתי אתמול ליד השער של האקדמיה: 'סליחה על החוצפה, אבל מה עשית היום בשביל החינוך אולמרט?'. זאת הייתה התשובה לראש הממשלה, שקרא לנו יום לפני כן חוצפנים כאשר תבענו שיפתור בעצמו את משבר החינוך. לא אהבתי את הבוטות שעל שלטי המשאית", אמרה שיק ל-ynet.

 

ואילו עמיתה, פירו הבהיר מדוע בכל זאת שכרו משאית ומתחו עליהן את השלטים המתסיסים: "כבר כמעט חודש וחצי של שביתה - וראש הממשלה לא פותר את המשבר הזה. אני חושב שהוא אטום לבעיות שאנו מעלים ולמצוקת התלמידים וההורים; יותר מזה, הוא אטום לצרכים של החינוך. השלטים על המשאית נועדו לזעזע אותו".

 

אולמרט עצמו דוחה את הטענות: "אני מעורב בכל פרט במשא-ומתן", אמר לכתבים הישראלים, "אני מעודכן כל הזמן על הצעדים הננקטים על-ידי השרים המעורבים ויו"ר ההסתדרות. אף אחד לא ישבור את ממשלת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת המורים באנאפוליס
צילום: רוני פירו
מומלצים