שתף קטע נבחר

שמועה על רעידת אדמה גרמה לבהלה בשטחים

שמועה שמקורה ככל הנראה בחוזר של משרד החינוך הפלסטיני גרמה לבהלת ענק בשטחים מחשש לרעידת אדמה: תלמידים עזבו את הכיתות, עובדים יצאו ממשרדי הממשלה. "אנו לא יודעים מה מקור הידיעה, אבל האנשים פה בטירוף", סיפר ל-ynet תושב בית לחם. המכון הגיאופיזי: לשמועה אין כל בסיס

האדמה רועדת? לפלסטינים מספיקות שמועות. שמועה רחבת היקף על רעידת אדמה רבת עוצמה שעומדת לפקוד את האזור פשטה בצהריים (יום ה') בשטחים וגרמה לבהלה רבתי. פלסטינים רבים דיווחו בשעה האחרונה ל-ynet על התפשטות השמועה. מקור הוא ככל הנראה בחוזר של משרד החינוך הפלסטיני, הקורא לבתי הספר להתכונן לאפשרות של רעש אדמה. עוד דווח כי אדם נעצר בחשד להפצת השמועה.

 

לטענת המדווחים, השמועה אומרת כי רעידת אדמה בדרגה 7.0 בסולם ריכטר תכה באזור בזמן הקרוב. השמועה פשטה בשעות האחרונות כמו אש בשדה קוצים, ואף הביאה לפינוי מוסדות ציבור ובתי מגורים. מדובר בין היתר גם במוסדות רשמיים כמו בתי ספר ומשרדי ממשלה של הרשות הפלסטינית בשטחים. עיקר הבהלה - באזורי רמאללה, דרום הגדה, בית לחם, חברון וגם בירושלים המזרחית.

 

אף גורם רשמי לא אישר התפתחויות ססמוגרפיות שעלולות להביא לרעידת האדמה, אולם מבחינת האנשים די היה בשמועות. במספר מקומות, בעיקר בבית לחם, אך גם באזור ירושלים נראו משפחות יוצאות מהבתים מחשש לרעידת האדמה. פלסטיני, תושב בית לחם אמר ל-ynet כי בהלה רבה אוחזת את תושבי האזור. "אנו לא יודעים מה מקור הידיעה, אבל האנשים פה בטירוף וחוששים מאוד", אמר.

 

ברשות בודקים בשעה האחרונה את האפשרות כי מקור השמועה

 הוא חוזר של משרד החינוך הפלסטיני שנשלח לבתי הספר, כדי להכינן לאפשרות של רעידת אדמה. במשרד החינוך הפלסטיני אומרים כי לא נתנו כל הוראה לפנות את מוסדות החינוך ומנהלי בתי ספר פועלים כדי להחזיר את התלמידים לכיתות.

 

רמי הושפטטר, מנהל המכון הגיאופיזי, הפריך את הדיווחים על רעידת אדמה צפויה. הופשטטר, השוהה בימים אלה בספרד, סיפר כי בשעה האחרונה זרמו עד אליו השמועות. "זו שמועה שאין לה כל בסיס", אמר ל-ynet. "אין שום נתון שיצביע על כך שצפויה רעידת אדמה חזקה. אנחנו לא עוסקים בלחזות רעידות עתידיות". גם במשרד התשתיות בישראל אמרו כי לא ניתן לצפות רעידות אדמה.

 

בהכנת הידיעה השתתפו רועי מנדל ותני גולדשטיין
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים