שתף קטע נבחר

יולי תמיר: להשבתה של ההורים אין תוקף

בתגובה להודעת ארגון ההורים הארצי על השבתת הלימודים בבתי הספר היסודיים, אמרה שרת החינוך ל-ynet כי "מערכת החינוך תמשיך לעבוד, המורים יגיעו לכיתות וינהלו שיעורים". למרות הקשיים, לדבריה, היא לא מתחרטת על קבלת התפקיד

"למהלך של השבתת ההורים אין תוקף מבחינת מערכת החינוך והיא תמשיך לעבוד, המורים יגיעו לכיתות וינהלו שיעורים" - כך אמרה ל-ynet שרת החינוך, יולי תמיר, בתגובה להודעת ארגון ההורים הארצי על השבתת הלימודים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. לדברי תמיר, במשרד החינוך "מתייחסים לארגון ההורים הארצי כארגון לא יציג ולכן אנחנו לא יודעים על היעדרויות צפויות ביום ראשון".

 

מוקדם יותר אתמול (ו') תקפו במשרד החינוך את הודעת ארגון ההורים הארצי ומסרו כי "מדובר בהטעיה מכוונת של הציבור". משרד החינוך, הסתדרות המורים ואף ועדי הורים ב-80 יישובים ברחבי הארץ הבהירו באופן חד-משמעי כי הלימודים ביום ראשון יתקיימו כרגיל בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים.

 

תמיר הכחישה כי מדובר בניסיון לעשות דה-לגיטימציה לארגון ההורים הארצי בשל תמיכתו במאבק ארגון המורים העל-יסודיים. לדבריה, "אנחנו מנועים מלעבוד עם הארגון בעקבות הוראה של רשם העמותות, שלא מכיר בהם ולמעשה אסר עלי להעביר להם תקציבים". תמיר אמרה עוד, כי "בזמנו רציתי שיהיה ארגון הורים יציג, אבל היום אין".

 

בארגון ההורים הארצי טוענים כי הם "עמותה רשומה שקיבלה את ברכת הדרך בחודש פברואר השנה ממשרד החינוך", אך מתברר כי מאחורי הודעתו של יו"ר ארגון, איציק מימון, מתנהלת מלחמה על ייצוג הורי התלמידים במאבק הזה ובכלל.

  

"לא מתחרטת על התפקיד"

למרות מצב מערכת החינוך וריבוי השביתות, תמיר אינה מתחרטת על כניסתה לתפקיד שרת החינוך. "אין חרטות", אמרה, "זה התפקיד החשוב ביותר שאפשר לקבל והוא מחייב גם מבחינת אומץ לעשות שינויים וגם מבחינת לספוג עבודה בשעות קשות. המערכת עוברת טלטלה וכך גם גודל הקשיים".

 

השבוע חתמו 40 חברי כנסת, ביניהם 12 חברים בקואליציה על עצומה הקוראת לראש הממשלה, אהוד אולמרט, להעביר את תמיר מתפקידה לאור מצב מערכת החינוך. למרות העצומה, תמיר אינה חוששת מפגיעה במעמדה הפוליטי. "לא שאלתי את עצמי את השאלה הזאת, זה לא מה שמנחה אותי", אמרה.

 

"כשקיבלתי עלי את התפקיד התחייבתי אישית וציבורית לעשות רק מה שחשוב למערכת. השאלה של הפגיעה הפוליטית לא רלוונטית עבורי. גם כשהיו מינויים פוליטיים, זה לא מה שהנחה אותי. מעולם לא פזלתי לצדדים ובדקתי מה טוב בשבילי".

 

בית הדין הארצי לעבודה אמור להכריע הערב האם להוציא צווי מניעה למורים השובתים ולסיים את השביתה.

 לדברי תמיר, "יש התקדמות מבחינתנו במשא ומתן. בית הדין ביקש מאתנו להפוך את ההצהרה על צמצום מספר התלמידים בכיתה והחזר שעות להחלטת ממשלה, וזה יהיה הישג".

 

תמיר אמרה כי משרדה לא יספיק להגיש את ההצעה עד לישיבת הממשלה מחר, "אבל אולי עד שבוע הבא. בכל מקרה התחייבנו להמשיך ולנהל משא ומתן".


פורסם לראשונה 30/11/2007 18:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. "ארגון ההורים אינו יציג"
צילום: ירון ברנר
מומלצים