שתף קטע נבחר

אין הכרעה בביה"ד: עוד יום לשביתת המורים

בית הדין הארצי לעבודה החליט בתום דיון לילי שלא להוציא לפי שעה צווי מניעה למורים השובתים והורה למדינה להגיש עד לשעה 11:00 הבהרות הנוגעות לתוכנית לצמצום כמות התלמידים בכיתות. שביתת ארגון המורים העל-יסודיים צפויה להיכנס הבוקר ליומה ה-47

המורים ילמדו בכפייה או לא? בית הדין הארצי לעבודה לא הוציא הלילה (יום ב') צווי מניעה לארגון המורים העל-יסודיים והורה למדינה להגיש עד לשעה 11:00 הבהרות הנוגעות לתוכנית לצמצום מספר התלמידים בכיתות, במסגרת הרפורמה המתוכננת במערכת החינוך.

 

לפיכך, תיכנס הבוקר השביתה בתיכונים ובחטיבות הביניים ליומה ה-47. לאחר הגשת ההבהרות צפוי בית הדין לשוב ולדון בבקשה להוציא את צווי המניעה נגד המורים השובתים.

  

את הוצאת צווי המניעה ביקשו בשבוע שעבר שר האוצר, רוני בר-און, ושרת החינוך, יולי תמיר.

במשרדיהם הסבירו כי אפסה התקווה להגיע לפשרה והבנות עם המורים השובתים, ולכן נאלצו לפנות לסעד בבית-הדין.

 

עם תחילת הדיון התכנסו במקביל נציגים של ועדי מורים החברים בארגון המורים העל-יסודיים. הנוכחים קיבלו עדכון מרן ארז על מצב השביתה. ארז הודיע למורים כי אם יחליט בית הדין הארצי להוציא את צווי המניעה - הרי שיש לכבד את החוק ולהגיע לבתי הספר.

  

לאחר שארז עזב את הישיבה המשיכו המורים בדיונים והחליטו כי למרות בקשתו, הם קוראים לחבריהם שלא לציית לצווים. אחד מהם אף אמר: "בימים שאחרי הוצאת הצווים חלק מהמורים יסבלו משלשול, חלק מבחילה וחלק ילכו לפסיכולוג". במשרד החינוך הזהירו בתגובה מפני "סממנים של אנרכיה".

 

בית הדין התכנס לדיון המכריע לאחר שהשופטים קיבלו לידיהם משרי האוצר והחינוך את פרטי הרפורמה במערכת החינוך, שאושרה הבוקר בישיבת הממשלה. בהחלטה נקבע כי יוקצו במהלך שנת 2008 מאה-מיליון שקלים לבסיס תקציב משרד החינוך, על-מנת להוסיף שעות לימוד לבתי הספר. כמו הוחלט על הכנת תוכנית רב-שנתית לצמצום מספר התלמידים בכיתות, להוספת שעות לימוד למערכת החינוך ולפיצול כיתות.

 

בדיון שקיים בית-הדין בשבוע שעבר בבקשת השרים לצווי מניעה, התלהטו הרוחות: רן ארז, יו"ר הארגון השובת, הטיח במנכ"לית משרד החינוך שלומית עמיחי: "אם יוציאו צווי מניעה זה יהיה על ראשך". גם השרה

תמיר לא יצאה ממנו בזול: "היא ד"ר לפילוסופיה ומרצה באוניברסיטה, מקימת 'דור שלם דורש שלום', ככה היא מתנהלת. לא יקרה איתה שום דיאלוג, היא גרועה יותר מלימור לבנת. אמרתי לה: את בגדת במורים", אמר ארז במהלך הדיונים, כשברקע נשמע קולם של עמיתיו המפגינים: "בוגדת, יולי - תתפטרי".

 

בינתיים, בצל המאבק מול המורים ומרצי האוניברסיטאות, השובתים אף הם, נפתחה נגד תמיר חזית נוספת: שליש מחברי-הכנסת - ובהם 12 חברי קואליציה, כולל השר שאול מופז - חתמו בשבוע שעבר על עצומה, הקוראת לראש הממשלה להדיח את שרת החינוך.  השר מופז ננזף על השתתפותו בעצומה בידי ראש הממשלה אולמרט.

 

 

למגיבים: סמנו תחילה אם אתם בעד או נגד צווי המניעה למורים


פורסם לראשונה 03/12/2007 00:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיא בית-הדין, סטיב אדלר
צילום: עטא עוויסאת
יו"ר הארגון, רן ארז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים