שתף קטע נבחר

משרד החינוך: רק 10% נענו לשביתת ההורים

המורים התייצבו הבוקר כרגיל בבתי-הספר היסודיים וברבות מחטיבות הביניים. בכמה מוסדות ניסו הורים לשכנע את עמיתיהם לציית לשביתת המחאה. לטענת ועד ההורים הארצי, 30% הקשיבו ולא באו. בהרצליה ישבית מחר ועד ההורים העירוני את הלימודים; מחאת ההורים הארצית צפויה להימשך אחרי חנוכה

בבתי-הספר היסודיים ברחבי הארץ וברבות מחטיבות-הביניים, נפתחו הבוקר (יום א') הלימודים כסדרם - כפי שהיה לכל אורך השביתה בתיכונים. אלא שהכרזת ארגון ההורים הארצי, על שביתת הזדהות מכיתה א' עד י"ב עם מורי העל-יסודיים - העמידה בסימן שאלה גדול את יום הלימודים הזה.

 

בשעות הבוקר דיווח הארגון ההורים הארצי, כי לפי הנתונים שאסף מהשטח - 30 אחוזים מתלמידי היסודיים לא התייצבו היום ללימודים. בקריית-גת וקריית-אונו, למשל, נמסר כי איש לא התייצב לשיעור הראשון. בשהם ובמודיעין - דווח על כ-50 אחוזי היעדרות. בכמה מבתי-הספר עמדו הבוקר הורים בשער וניסו להניע את עמיתיהם מלהכניס את התלמידים לכיתה.  

 

במשרד החינוך ניסו לשדר "עסקים כרגיל", וכמעט התעלמו משביתת המגן. בניגוד לשביתות קודמות - ולמקובל בתחילת שנת לימודים - הפעם לא הוקם במשרד החינוך חדר מצב מיוחד. מנכ"לית המשרד הורתה למנהלי המחוזות לבדוק את מצבת התלמידים בבתי-הספר, ובצהריים נמסר על נוכחות של 90% בכיתות.

 

מחר תגיע שביתת ההורים לקצה, אולם ועד ההורים העירוני בהרצליה החליט על שביתה כללית משלו מחר בעיר. הוועד הארצי מתכוון להמשיך בפעולות המחאה אחרי חופשת החנוכה.  

 

מחכים לצווים

דוברת ארגון ההורים, ענת כנפו, אמרה בסוף-השבוע: "ההורים הם אלו שמחליטים אם לשלוח את הילדים או לא". היא קראה להורים שלא לשלוח את ילדיהם לבתי-הספר: "מי שמאמין שצריך שינוי בחינוך, ומוכן לשלם מחיר של יום אחד שביתה - מוזמן לא לשלוח את ילדיו", אמרה.

 

מנגד, במהלך סוף-השבוע הבהירו ועדי הורים ב-80 יישובים ברחבי הארץ, כי לא

 ייענו לקריאות ההשבתה, עליה הוכרז ביום חמישי בלילה. 

 

מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, הבהיר במוצאי-שבת כי המורים מתייצבים ללימודים כבכל יום - וקרא גם לתלמידים לעשות כן. גם שרת החינוך, יולי תמיר, טענה שאין כל שינוי בבתי-הספר היסודיים, והאשימה את ארגון ההורים בהטעיית הציבור.   

 

במהלך היום עשויה השביתה בבתי-הספר העל-יסודיים, שנמשכת כבר 46 ימי חול ברצף (ו-54 אם סופרים גם את השבתות), להגיע לקיצה, בצווי מניעה של בית-הדין הארצי לעבודה.         


פורסם לראשונה 02/12/2007 08:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ירון ברנר
תלוי את מי שואלים
צילום ירון ברנר
מומלצים