שתף קטע נבחר

קווין מיטניק: לא ממליץ להאקרים ללכת בעקבותיי

קווין מיטניק, אחד ההאקרים המפורסמים בתבל, מספר מה הוא עושה היום, מה הוא לא עשה בימי פריצותו, ומציע להאקרים צעירים לא לחקות אותו

מה מעשיך היום?

"אני מנהל את חברת Mitnick Security Consulting, שמבצעת סקרי סיכונים ומכשירה אנשי אבטחת מידע. אני גם מטייל ברחבי העולם ומרצה בנושא אבטחת מידע. כתבתי שני ספרים על אבטחת המחשב, ואני עובד על השלישי - שיהיה מעין אוטוביוגרפיה".

 

היו בעבר פרסומים שכללו פרטים לא מדויקים לגבי ההיסטוריה שלך. יש משהו שאתה רוצה להבהיר מעל במה זו?

"בהחלט. אחד המיתוסים הגדולים ביותר לגבי הוא שפרצתי ל-NORAD בראשית שנות ה-80'. זה מיתוס מופרך. יש גם מיתוס לפיו רוקנתי חשבון בנק של שופט פדרלי. אמרו אפילו שאני צותתי לסוכני FBI. בפועל, כשהממשלה האמריקנית ניהלה אחרי מצוד, עקבתי אחרי מיקום הסוכנים באמצעות פריצה למערכות המפעיל הסלולרי".

 

מה מצב ההאקינג כיום?

"גניבת מספרי כרטיס אשראי מרשתות קמעונאיות (ושימוש לרעה בהם) היא אחת הבעיות הגדולות לה אחראים פורצי מחשבים בעלי כוונות זדון.

 

נוסף על כך, קיימות בעיות שנובעות מהפגיעויות של יישומים, מהעובדה שאנשים משתמשים בפרוטוקולים אלחוטיים לא מאובטחים דוגמת WEP במקום בפרוטוקולים אלחוטיים מוצפנים דוגמת WPA, ומכך שהם נוטים להשתמש באותה סיסמה לכל דבר. אם אתם מתחברים באמצעות VPN לרשת של העסק, ומשתמשים ברשת אלחוטית לא מאובטחת, האקר יכול למצוא את דרכו פנימה בקלות. זה עבד לפני 20 שנה, וזה יעבוד יופי גם עוד 10 שנים".

 

מה היית אומר לבן-עשרה שחושב להיות האקר?

"הייתי מדרבן אותו בכל לבי לא להפוך להיות מה שאני הייתי. בעולם של היום, חדירה למחשבים אחרים

הפכה להיות עברה חמורה. עדיף שימצא דברים אחרים שמשעשעים אותו".

 

אתה תוהה מדי פעם אם ה-FBI עדיין מצוטט לך?

"הודות לחוקים דוגמת ה-Patriot Act, ולעובדה שאני בעיניהם מטרה בסדר עדיפויות גבוה - סביר שהם עושים את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מיטניק עם שחרורו בשנת 2000
צילום: איי פי
מומלצים