שתף קטע נבחר

בדרך לאישור: הצעה המחייבת כל רשות מקומית להקים אתר

הצעת חוק חדשה המחייבת כל רשות מקומית להקים ולהפעיל באופן שוטף אתר אינטרנט אינפורמטיבי לתושבים. המרכז לשלטון מקומי: רק לכ-150 עיריות יש כיום אתרי אינטרנט, לא כולם פעילים

ועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה היום (ב') לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לתיקון פקודת העיריות (ממשל זמין) - המחייבת כל רשות מקומית להקים אתר אינטרנט. 

 

חודש מיום קבלת החוק כל רשות מקומית בישראל תחויב להקים אתר אינטרנט, תוך פרק זמן של שנה לכל היותר. רשות מקומית אשר כבר השיקה אתר אינטרנט תחויב לתחזקו באופן שוטף על ידי הזנת פרוטוקולים מוקלטים או מתומללים של ישיבות מועצת העיר ולפרסם כל תקנה המחויבת פרסום על פי חוק ברשומות.

 

ל-68% מהעיריות ולכ-51 אחוזים מכלל הרשויות המקומיות בארץ אין אתר אינטרנט רשמי, כך עולה ממחקר של פרופ' דויד נחמיאס ואילת רותם מבית הספר לממשל במרכז הבינתחומי בהרצליה, אשר פורסם בשנה שעברה. המצב השתפר רק במעט בשנה האחרונה בקרב העיריות. במהלך הישיבה סיפר לחברי הוועדה נציג המרכז לשלטון מקומי, מר אהוד ענבר: "כיום רק ל-150 מתוך כ-250 עיריות יש אתרי אינטרנט, אך חלקם כלל לא פעילים". מדובר בכ-60 אחוז בלבד מהרשויות המקומיות.

 

"הצעת החוק נועדה להפוך את המידע בדבר שירותי הרשויות המקומיות לזמין ולנגיש יותר לתושביהן. בעוד שברוח עידן המידע הוקמו אתרי אינטרנט למוסדות השלטון, רק חלק מהרשויות המקומיות השיקו אתר אינטרנט", הסביר יוזם ההצעה, ח"כ יואל חסון.

 

יו"ר ועדת הפנים, ח"כ אופיר פינס: "על אתרי האינטרנט להיות כלי לשקיפות עבור התושבים. צריך למנוע מצב שאתרי האינטרנט ישמשו כפרופגנדה של ראשי העיריות והמניפולציה תחגוג. לכן אנו מחייבים בחוק להכניס לאתרים פרסומי חובה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים