שתף קטע נבחר

תלונה: שוטרים סמויים הכו נכה שנחשד בחטיפה

מוחמד פוקרא עשה את דרכו אל אחיו שגר באשדוד, אך במהלך הנסיעה עצרו אותו ארבעה ביריונים שהכו אותו לטענתו. כשניסה להסביר להם שהוא משותק בשתי רגליו וכי אינו יכול לצאת מהמכונית, נדרש בזעם לשתוק. לאחר שהופשט חלקית, הזדהו השוטרים ואמרו לו שעלה חשד שהיה רכבו מעורב בחטיפה. מח"ש: התלונה תיבדק

איך נכה בכיסא גלגלים הופך לחשוד בחטיפה? מוחמד פוקרא, סטודנט במכללת אחווה, מרגיש מבויש ומושפל. ביום שני, בצאתו מהמכללה, נעצר על ידי שוטרים סמויים וברכבו בוצע חיפוש בעקבות התרעה על חטיפה. פוקרא, המשותק ברגליו, טוען כי הוכה והוצא מרכבו, ובמשך כשעה המתין בצד הדרך, עד לסיום החיפושים. "הלב שלי דופק מפחד עד עכשיו", הוא מספר ל-ynet.

 

אתמול (ה') הגיש פוקרא תלונה במחלקה לחקירות שוטרים בתל אביב נגד ארבעת השוטרים בגין תקיפה. מאז האירוע, הוא מספר, לא הצליח לעצום את עיניו. "אתמול, בפעם הראשונה, נרדמתי למשך שעה, ברכב. התעוררתי ומצאתי את עצמי יושב עדיין ברכב. אני מבולבל ולא מצליח להתאושש ממה שקרה. זה היה ממש מפחיד ואני לא מסוגל להפסיק לחשוב על מה שקרה".

 

פוקרא, בן 24 המתגורר במושב ינון, סמוך לקרית מלאכי, איבד בגיל 16 את התחושה בשתי רגליו. דימום בעמוד השדרה הפך אותו משחקן כדורגל בקבוצת נוער - לנכה. בהתאם לכך, הוא נוהג במכונית מיוחדת שבה מוט ההילוכים ודוושת הגז והבלמים הם ידניים.

 

"הכו אותי בראש ובאיבר המין"

ביום שני בערב עשה פוקרא את דרכו לכיוון אשדוד כדי לבקר את אחיו. לדבריו, זמן קצר לאחר שיצא מהמכללה, הגיחה מאחוריו מכונית מסוג סקודה בצבע לבן, שקראה לו לעצור בצד הדרך. "הבנתי שזה משטרה ועצרתי בשולי הכביש". מהרכב יצאו ארבעה גברים גדולי ממדים, שזינקו במהירות לתוך מכוניתו.

 

"הם פתחו את הדלתות של המכונית", מספר פוקרא, "ואחד מהם נשען עם רגלו על הכסא שליד הנהג, והחל להכות אותי בראש. ניסיתי להסביר להם שאני נכה, אבל הם אמרו לי לשתוק. מבהלה, עמדתי להטיל את מימיי והחזקתי את עצמי, והשוטר חבט בי באיבר המין עם הפנס שהיה בידו". השוטרים דרשו מפוקרא לצאת מהרכב, והוא ניסה להסביר להם כי אינו מסוגל לצאת ללא כיסא הגלגלים שברשותו.

 

פוקרא הוצא מהרכב על כיסא הגלגלים שהוצב בצד הדרך ולדבריו התבקש להתפשט. הוא הוריד את חולצתו והשוטרים ביצעו בו חיפוש. במקביל, ביצעו השוטרים חיפוש מדוקדק בתוך הרכב. "הם הפכו לי את כל מה שהיה באוטו, פיזרו את הקלסרים של הלימודים והוציאו לי החוצה את כל תכולת תא המטען", הוא מספר. "במשך כשעה נשארתי בחוץ על כיסא הגלגלים, בגופייה, בזמן שהם מנסים שוב ושוב למצוא משהו באותו ולא מוכנים להסביר לי מה קורה או למה הם עושים את זה".

 

"הסברתי שאני נכה, הם אמרו לי לשתוק"

לדברי פוקרא, בכל פעם ששאל את השוטרים מדוע הם עושים זאת, נדרש בזעם לשתוק. פוקרא ניסה להסביר כי מעולם לא היה בחקירת משטרה וכי אין לו עבר פלילי, אך ללא הועיל. רק כעבור שעה של חיפושים שלא העלו דבר, אישרו לו השוטרים להמשיך בדרכו. "שאלתי שוב - 'למה עשיתם לי את זה'? ואחד השוטרים ענה שזה בגלל שהיה חשד לחטיפה, והרכב שלי היה חשוד".

 

פוקרא המשיך בדרכו, אך מאז הוא מתקשה לחזור לשגרה. "מאז המקרה לא הצלחתי לישון פעם אחת. אני לא מצליח להבין מה היה שם בכלל. זה היה מפחיד, וחשבתי בהתחלה שהם עבריינים. החלטתי מיד לאחר האירוע, שאני מתכוון לעשות בלאגן ולהתלונן במחלקה לחקירות שוטרים ושאני לא מוכן לוותר להם על מה שהם עשו לי".

 

מהמחלקה לחקירות שוטרים אישרו כי תלונתו של פוקרא התקבלה ומסרו כי ייבחנו אותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחמד פוקרא. "לא עצמתי עין"
מומלצים